Telegraficky / tldr;:

  • Auto: Parkování na vyhrazeném odstavném parkovišti. Parkoviště se nachází zde
  • Vlak: Do Brna. Do Břeclavi. Do Vranovic. A dál autobusem nebo posilovým autobusem.
  • Autobus: Z Brna linky 104, 105 a 108.
  • Posilový autobus: Zajištěné speciální posilové autobusy z Brna, Vranovic a Břeclavi od vlaku.
  • Spolujízda: Zkuste se domluvit s ostatními ve skupině na fb nebo přes aplikaci BlaBlaCar


Pokud jedete k nám do Pohořelic autem a máte volné místo v autě nebo se naopak nemáte na CVVZ jak dostat, je tu možnost spolujízdy. Své nabídky a poptávky svezení pište na naši facebookovou stránku CVVZ – Celostátní vzájemná výměna zkušeností nebo do stejnojmenné skupiny.

Využít můžete také aplikaci od BlaBlaCar, kde stačí zadat odkud a kam (samozřejmě do Pohořelic) se potřebujete dostat. Pak už si z nabízených jízd vyberete tu nejvhodnější.

Spolujízda vám nejen ušetří finanční prostředky, ale pomůžete tím i životnímu prostředí, máte možnost se seznámit s někým ještě před příjezdem na CVVZ a také se vyhnete stresům s parkováním, protože toho pro vás v Pohořelicích moc nemáme.

Další možností je využít dopravu autobusem (přímo do Pohořelic), nebo vlakem (vhodnější možnost pro ty, kteří nepojedou přes Brno, tedy např. ze Slovenska).

Autobusy staví na zastávce „Pohořelice – náměstí“. Je víceméně uprostřed všech důležitých míst, do škol i na registraci se dostanete ze zastávky do 5 minut chůze. Autobusů do Pohořelic jezdí více. A to jak ve směru od Znojma tak hlavně ze směru od Brna (z Brna). Jezdí cca každých 15 až 20 minut. Více o autobusech a posilových spojích níže.

Vlak bohužel do Pohořelic aktuálně nejezdí.

Pokud pojedete autem, tak máme pro vás připravé v pohořelicích odstavné parkoviště. Prosím, využívejte to. Nechte ulice a místa ve městě pro místní. Na odstavném parkovišti je místa dost. Plus to máte kousek na registraci a ještě se projdete krásným parkem.

Autobusem do Pohořelic

Z Brna:

Do Pohořelic jezdí 3 autobusové linky z hlavního autobusového nádrží v Brně. Konkrétně 104, 105 a 108. Tyto linky jezdí pravidelně na střídačku cca každých 15 minut. Nicméně bývají poměrně obsazené až přeplněné v běžné dny.

Proto jsme domluvili a zajistili speciální CVVZ spoje. Ty budou vyrážet víceméně od vlakového nádraží (parkoviště u něj). Tyto speciální linky budou odjíždět každou půl hodinu. Tedy v: 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00 a 17:30

Z Vranovic:

Vranovice jsou zastávka na vlakové rychlíkové trati Brno ↔ Břeclav. Je tedy poměrně dobře dostupná. Odtud bude jezdit v Pátek autobus opět cca** každých 30 minut od 15:00 do cca 18:00**

Z Břeclavi:

Zde pojede v pátek 1 náš speciální autobus, který se otočí 2× až 3× = 2 až 3 časy odjezdu. Předpokládáme, že to bude cca v 15:00, 16:30 a 18:00. Konkrétní časy ještě domlouváme, ale s autobusem již můžete v rámci svého plánování počítat.

Doprava po vlastní ose autem.

Všechny, kteří pojedou na CVVZ autem, poprosíme, aby své auto zaparkovali pouze na vyhrazeném odstavném parkovišti a neparkovali na parkovacích místech ve městě. Parkoviště se nachází zde A současně poprosíme, aby si vytiskli či napsali své jméno a kontaktní telefon a nechali jej v autě za sklem. Pro parkoviště jsme také zajistili, že se tam pravidelně otočí při svých pojížďkách policie a vaše čtyřkolé miláčky zkontroluje.


Blablacar.cz