Provedení programů:

  • DISKUZE – společně s lektorem budete hledat odpovědi na palčivé otázky dneška. lektor je spíše moderátorem a účastníci si vyměňují zkušenosti
  • EXKURZE – zajímavé výlety po okolí Pohořelic
  • POHYB – pohybové aktivity, kde budete moci vypnout myslící ústrojí a budete se moci odreagovat.
  • SEMINÁŘ – výuková forma, kdy vás lektor chce něco naučit nebo předat vlastní zkušenosti.
  • DÍLNA – rukodělné činnosti, při kterých si něco vyzkoušíte a naučíte se něco vyrábět
  • HRA – venkovní či vnitřní hra, bojovka, strategie, simulačka, šifrovačka, výsadek

  Programové řady:

  • Aktivity: veškeré pohybové aktivity, sport, tanec, airsoft
  • Cestování: cestopisné přednášky, státy, cizý jazyky
  • Hry: larpy, seznamovačky, psychomotoric­ké, stolní
  • Jídlo: snídaně, obědy, večeře
  • Kreativita: výroba čehokoliv, malování, modelování,…
  • Legislativa: účetnictví, vedení, řízení organizace
  • Metodika: dramaturgie akcí, příprava táborů
  • Příroda: ekologie, zvířata, rostliny
  • Technika: web, internet, sociální sítě, fotografování
  • Výchova: volný čas, prevence šikany, psychologie
  • Zdraví: první pomoc, maskování, lékarnička

  Akreditované programy:

  I letos vám na CVVZ nabídneme akreditované programy. Informace o nich se dozvíte později.

  Doprovodné programy:

  • Nedělní mše svatá – V neděli v 8:00 máte možnost navštívit mši svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Palackého náměstí

  Pátek 10.11. Sobota 11.11. Neděle 12.11.
  18:00 – 19:30 07:00 – 08:30 snídaně 07:00 – 08:30 snídaně
  20:00 – 21:30 zahájení 08:00 – 09:30 09:00 – 12:00 08:00 – 09:30 09:00 – 12:00
  22:00 – 23:00 10:00 – 11:30 10:00 – 11:30
  23:30 – 01:00 11:30 – 13:00 oběd 11:30 – 13:00 oběd
  13:00 – 14:30 13:00 – 16:00
  16:00 – 19:00
  15:00 – 16:30
  17:00 – 18:30
  18:30 – 20:00 večeře
  20:00 – 21:30
  22:00 – 23:30 ceremoniál
  00:00 – 01:30 00:00 – 03:00
  02:00 – 03:30

  Seznam programů

  Automatický pohyb a pohybový příběh

  Opusťte stud a hýbejte se. Příběhy nemusíme vyprávět slovy ani výrazy naší tváře, stačí tančit. Nemusíte však být tanečníky, každý, kdo se rád hýbe je vítán. Projdeme si několika individuálními cvičení, které rozvinou vaši pohybovou kreativitu a nabídnou vám možnost oprostit se od víru myšlenek. Čekají nás i skupinové úkoly, které rozvíjí napojení na kolektiv a pohybovou spolupráci. Závěrem workshopu je pohybový příběh - skrze automatický pohyb si každý z vás skrze svou vlastní představivost prožije příběh propojený s puštěnou hudbou.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
  Pomůckyoblečení k intenzivnímu pohybu (kdo má, může taneční), pití a něco k zakousnutí
  Lektor
  Jakub Syrovátka (Kuba Sýr) Zobrazit popis
  Od první třídy se věnuji divadlu a zpěvu. Pravidelně jsem se účastnil recitačních soutěží, kde jsem získal několik ocenění. Moji pěveckou kariéru odstartoval i sborový a sólový zpěv v dětském sboru CANTO, který zvítězil v několika celostátních soutěžích a účastní se mezinárodních festivalů. Herecké zkušenosti jsem získával na jevišti, kde jsem odehrál několik představení pod ZUŠ Náchod, na improvizačních přehlídkách i v Divadle DRAK v rámci projektu MODE: Komenský. V posledních letech se věnuji také filmové tvorbě, tvůrčímu psaní či scenáristice. Několik let jsem vypravěčem stolních RPG her jako je Dungeons and Dragons. Od 17 se také zajímám o pedagogiku a pracuji s dětmi. Mám za sebou několik let v oddílu Duhy Modrá střelka jako účastník schůzek a táborů, poté jsem absolvoval instruktorský kurz. V nedávné době jsem se stal lektorem herectví a muzikálu na uměleckých kurzech Ambroziáda či programování v rámci klubu CoderDojo. Nyní studuji prvním ročníkem činoherní herectví na JAMU.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Cirkusové a intuitivní hry (na přivítanou)

  Těšíte se na setkání...? A potkali byste se s ostatními rádi při veselých pohybových hrách v bezpečném prostředí a vlídné hravé atmosféře? Program bude orientován spíše zážitkově s cílem přivítat a naladit účastníky na víkendové setkání CVVZ. Určitě bude i inspirací, jaké aktivity s dětmi hrát a jakou náladu při nich vytvořit. Nesoutěžní intuitivní hry vás vtáhnou do dění, které mnohdy vzniká přímo až na místě. Budeme se hýbat, hrát si, maličko žonglovat, hodně se smát a na závěr si trochu povídat.

  ProvedeníPohyb
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  PomůckyNic netřeba
  Lektor
  Jiří Sadila Zobrazit popis
  Jmenuji se Jiří Sadila a asi 20 let se věnuji cirkusové pedagogice, konkrétně žonglování a balančním technikám. Kromě tímto směrem zaměřených výukových programů, volnočasových kroužků či táborů pro děti mě velice zajímá hlubší sociální rozměr cirkusu, jeho využití při práci s kolektivem, na nejrůznějších akcích pro veřejnost, rodiče s dětmi nebo i v rámci teambuildigů ve firemním prostředí. Cirkus je prostě můj život a já stále žasnu nad jeho možnostmi. Zatím jsem byl na CVVZ jen jednou - v Holešově v roce 2021.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Děti v bublinkové fólii aneb bezpečnost na akcích pro začínající i vyskillené vedoucí

  Rodič: "Bude moje dítě v bezpečí?" Vedoucí: " Rozhodně neslibujeme, že se nepoškrábe od ostružin, nezakopne o kořen během toulek přírodou a že se nikdy neřízne nožem, když bude spolu s ostatními připravovat k večeři nějakou dobrotu. Pokud bychom měli děti obalit do bublinkové fólie s klimatizací a senzory proti útoku komárů, nikdy by nezískaly tolik potřebnou odolnost pro dnešní svět. Tím nemyslíme překonávat se v bolesti a hecovat se v extrémech. Nechceme však děti nesmyslně držet opodál v činnostech, které zvládnou díky tomu, že se je budou postupně učit." Kde je zdravá míra rizika na akcích? Lze vůbec zajistit bezpečnost (spoiler: ne)? Jak je to s právní odpovědností? Kdo mi řekne, co si mohu ještě dovolit a co už ne? Na jaké věci se soustředit a co jsou neocenitelné zkušenostmi prověřené rady? Existují nějaké bezpečnostní standardy? Co dělat, když "je to tak napůl" a váhám, zda je aktivita OK? Na tyto a další otázky si odpovíme během programu zaměřeného na bezpečnost zaměřeného na celoroční / táborovou činnost s dětmi potažmo s dospělými.

  ProvedeníSeminář
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  PomůckySepsané příklady běžných činností, které s dětmi děláte chcete znát odpověď na to, zda je namístě minimalizovat roziko a jak.
  Lektor
  Ondřej Turek (Opičák) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
  V oddílovém prostředí jsem od svých 5 let, vedoucím s celoroční působností jsem od roku 2010. V současnosti jsem hlavním vedoucím u nového oddílu Titio pod Hnutím Brontosaurus. Zkušenosti čerpám z různých prostředí, kde se pohybuji (oddíly, lektorování) a zároveň mě zajímá i teoretický pohled (pedagogicky zaměřená studia). Ideální je, když se to kombinuje. Věřím ve vědu a zároveň vím, že není všemocná. Ledasco se musí odžít. ;)

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Drobné hry pro zasmání a nabuzení

  Zahrajeme si (a tím se naučíme uvádět) 30 drobných her, které můžete kdykoli vytáhnout z rukávu, když potřebujete rychle skupinu seznámit, zaujmout či nabudit.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Michal Donát , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
  Organizuji, tedy jsem. Baví mne budovat komunitu, rozvíjet lidi kolem sebe a třeba občas udělat jejich život veselejší. Pořádám širokou paletu různých akcí (tábory, zpívání, tancování, plachtění), snažím se to dělat efektivně a inovativně.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Fotíš, fotím, chci fotit.

  Pokud to čtete, tak vás zajímá focení a pro vás je tento workshop. Povíme si o základech focení, dáme si navzájem nějaké rady a nápady. Zkusíme něco málo vyfotit na místě a zhodnotit navzájem své fotky. Dozvíme se třeba o Lensballu.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  PomůckyTo s čím fotí ;)
  Lektor
  Jan Novotný , Asociace TOM Zobrazit popis
  Jmenuji se Jan Novotný a focení je moje vášeň. Pokouším se hledat a zachycovat duši věcí, lidí nebo přírodních scenérií či situací a jak se mi to zatím daří, můžete posoudit v mé fotogalerii. www.novotnyjan.cz https://www.facebook.com/novotnyjanfoto https://www.instagram.com/novotnyjan.cz/

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Grilování kandidátů na rok 2025

  Pojďme se zeptat zástupců kandidátských měst - a je jedno jestli bude jedno nebo ne - na to, jak vidí svoji CVVZku, kam ji směřují a co nám chtějí nabídnout. Palba otázek a odpovědí na vše, co nás zajímá kolem CVVZ 2025, popř. dalších.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Jan Burda (Tatanka) , Občanské sdružení KADET, z.s. - Centrum volného času Hrubínka Zobrazit popis
  Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  IMPRO – nePRO (–fessional)

  Sraz ve třídě bez sebemenšího tušení jak 90 minut improvizačních her dopadne. Mnoho trapných vtipů však znamená dost silných vzpomínek. Program jse určen pro improvizační začátečníky – tedy pro ty, kteří nikde moc neimprovizovali, chtějí si to v malé skupince vyzkoušet a možná objevit nový koníček. (Pro účastníky z minulých let tj. "stálé fanoušky," doporučuji program IMPRO – PRO (–fessional), kde bude "nová" stavba programových bloků a je fajn pro ni mít získány základy z tohoto workshopu.)

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  PomůckyPohodlné oblečení, pití
  Lektor
  Filip Umlauf Zobrazit popis
  Jsem studentem 3.LF UK a volnočasové práci s dětmi a mládeží se věnuji od roku 2016. První CVVZ jsem se účastnil jako domácí organizátor roku 2019 v Náchodě.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  IMPRO – PRO (–fessional)

  Navazující program pro účastníky programu IMPRO – nePRO (–fessional) z minulých let. Intenzivních 90 minut improvizačních her, jako v první verzi programu. Zabrousíme do her komplikovanějších, proto nechte trému doma. Mnoho trapných vtipů však znamená dost silných vzpomínek. Program jse určen pro improvizátory, kteří se mnou již na programu byli, nebo jim improvizace není cizí. Budu se těšit na nové zážitky, Pi pi pi pi... ;)

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  PomůckyPohodlné oblečení, pití
  Lektor
  Filip Umlauf Zobrazit popis
  Jsem studentem 3.LF UK a volnočasové práci s dětmi a mládeží se věnuji od roku 2016. První CVVZ jsem se účastnil jako domácí organizátor roku 2019 v Náchodě.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Jak ocenit vedoucí

  Pojďte se dozvedět, jak je možné poděkovat vedoucím vaší organizace za jejich práci... Máte dobrovolníky a chcete jim poděkovat? Víme jak na to. Březové lístky jsou ideální způsob...

  ProvedeníSeminář
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Jan Burda (Tatanka) , Občanské sdružení KADET, z.s. - Centrum volného času Hrubínka Zobrazit popis
  Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Jak se (ne)dostat do průseru a jak z něj ven

  Společně rozebereme ty největší překážky, přešlapy a průšvihy, které nám naše praxe ve volnočase s dětmi přinesla. Na příkladech z praxe se navzájem ochytříme a třeba i něco přeneseme do praxe.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  PomůckyOchotu sdílet, papír, tužku a příklad prožitého a zvládnutého průšvihu,
  Lektor
  Mgr. Pavel Chrást (Ček) , Sdružení Tábornických Oddílů Mládeže Zobrazit popis
  Na CVVZky jezdím průběžně od roku 2003 a v roce 2019 jsem se vrátil po delší odmlce, kdy jsem se věnoval založení a vedení našeho tábornického oddílu Fénix Brno jako hlavní vedoucí. Mimo to zastávám funkci náčelníka v rámci naší malé organizace Sdružení Tábornických Oddílů Mládeže, kde navazuji na práci Cutiho a před ním Fakíra z Brna.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Jaké jsou Filipíny pro Evropany

  Kromě fotek a základních informací se dozvíte i některé praktické informace týkající se cesty, ubytování či ceny. Sami si zhodnotíte jestli a za jakým účelem se na tenhle ostrovní stát vydat. Pokud Vás Filipíny lákají, stavte se pro informace.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Ing. Jiří Hovorka (Brontík) , Gamecon Zobrazit popis
  Účast na 13 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Jaký je rozdíl mezi tiskovou zprávou a novinářským žánrem?

  - naučit se psát tiskové zprávy, které se nabízejí médiím. - základní chybou je, když redakci zavalíme informacemi.... - čeho se vyvarovat, aby naše připomenutí neskončilo v koši

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Pomůcky- vlastní tiskové zprávy - psací potřeby
  Lektor
  Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c. (- Bílý Riki -) , PRESS, GNF, KKH, Junák Zobrazit popis
  Novinář, technický redaktor, šéfredaktor, typograf, grafik, fotoreportér, autor několika publikací o tvorbě malých časopisů, lektor na PR, práce s médii a reklamu. Člen Klubu kreslířů a humoristů a autor několika publikací, výstav kresleného humoru a satiry a doprovodných vstupů autorské kresby, například do knížeček poezie nebo pedagogických publikací. Kreslí přes padesát let. Dlouholetý skautský činovník, propagátor Přátelství rozrůzněných a Březových lístků, jeden z blízkých přátel Jana Šimáněho Galéna. Za mediální výchovu dětí a mládeže získal čestný doktorát.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Jobcrafting: Designérem vlastní pracovní budoucnosti

  Doděláváš školu nebo už dokonce pracuješ? Zvažuješ mezi bezpečnou kariérou ve fabrice um mašiny, za stolem korporace, ve státní správě nebo chceš zůstat v nezisku? Nebo dokonce zvažuješ volnou nohu či vlastní firmu? Viděl jsem stovky podnikavců na jejich cestách a pokud bys rád načerpal od spoluhráče, který je na stejné cestě o dvacet let dál... jsi vítán.

  ProvedeníSeminář
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Petr Pouchlý (Jezevec) , Court of Moravia Zobrazit popis
  Hraní se věnuje celý svůj život a doposud nepřestal. Vytvořil desítky her, odehrál tisíce a vše, co se z her naučil, zúročil v přenosu herních principů do běžného života, především systematické práce s motivací, dlouhodobou spoluprací a tvorbou inovativních řešení. Aktuálně, vedle vyučování na Masarykově univerzitě a evangelizace gamifikace, vede svobodnou firmu Court of Moravia. ☠ Za svůj přijal boj se šlendriánem a lemplovstvím, levnými paperbackovými pravdami a deformativní výchovou poslušných oveček.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Jsem hlavas

  Jsem hlavas. A co je vlastně moje role? Jak s ní naložit. Za co jsem vlastně zodpovědný? Co je můj úkol? Jaké otázky si kladou ostatní? A jak to vlastně dělají? Pojďme se opět setkat v kruhu lidí, kteří již mají větší praxi a "na první dobrou" ví, o čem se mluví ve většině tématech kolem oddílů, se kterými se běžně potkávají. Budeme mezi sebou sdílet své zkušenosti, vzájemně se inspirovat a diskutovat o slepých uličkách i o příkladech dobré praxe. Program si utvoříme sami na základě témat, která společně vybereme. Program je určen POUZE PRO HLAVNÍ VEDOUCÍ oddílů/táborů a případně jejich zástupce (nejaktivnější vedoucí). Program NENÍ URČEN pro začínající a budoucí vedoucí, rádce či méně zkušené.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  PomůckyTémata, která chcete probrat s ostatními / situace, kde potřebujete najít řešení
  Lektor
  Ondřej Turek (Opičák) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
  V oddílovém prostředí jsem od svých 5 let, vedoucím s celoroční působností jsem od roku 2010. V současnosti jsem hlavním vedoucím u nového oddílu Titio pod Hnutím Brontosaurus. Zkušenosti čerpám z různých prostředí, kde se pohybuji (oddíly, lektorování) a zároveň mě zajímá i teoretický pohled (pedagogicky zaměřená studia). Ideální je, když se to kombinuje. Věřím ve vědu a zároveň vím, že není všemocná. Ledasco se musí odžít. ;)

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  kaleidocykle - kouzlo rotace obrazu

  Výroba papírového kaleidocyklu a ukázka téměř nekonečného využití. Čeká na vás min 6 druhů.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
  Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Komorní LARP - Ústřední výbor

  Hra o chaosu a krutosti komunistických režimů: "Vůdce jihoamerické ostrovní země Faryi zemřel a vy jste členy ústředního výboru vládnoucí strany. Někteří se chtějí chopit moci, jiní skrytě bojují proti režimu. Nikdo není v bezpečí..." LARP (live action roleplay) je hraní rolí naživo s ostatními. V této komorní variantě dostanete sepsanou postavu s její charakteristikou, schopnostmi a herními cíli. Po dobu hry budete postavu ztvárňovat (není potřeba být herci, stačí si hrát tak, jak to dokážete) a snažit se splnit všechny cíle. Budete muset opatrně komunikovat, nahlédnete do intrik a hrůzných myšlenek komunistického režimu, z bezpečného prostředí hry. Je důležité si ji užít a zažít, ne vyhrát. Po hře je možnost nahlédnout do zákulisí mechanik a vedení komorních LARPů.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  Pomůckytužka
  Lektor
  Jakub Syrovátka (Kuba Sýr) Zobrazit popis
  Od první třídy se věnuji divadlu a zpěvu. Pravidelně jsem se účastnil recitačních soutěží, kde jsem získal několik ocenění. Moji pěveckou kariéru odstartoval i sborový a sólový zpěv v dětském sboru CANTO, který zvítězil v několika celostátních soutěžích a účastní se mezinárodních festivalů. Herecké zkušenosti jsem získával na jevišti, kde jsem odehrál několik představení pod ZUŠ Náchod, na improvizačních přehlídkách i v Divadle DRAK v rámci projektu MODE: Komenský. V posledních letech se věnuji také filmové tvorbě, tvůrčímu psaní či scenáristice. Několik let jsem vypravěčem stolních RPG her jako je Dungeons and Dragons. Od 17 se také zajímám o pedagogiku a pracuji s dětmi. Mám za sebou několik let v oddílu Duhy Modrá střelka jako účastník schůzek a táborů, poté jsem absolvoval instruktorský kurz. V nedávné době jsem se stal lektorem herectví a muzikálu na uměleckých kurzech Ambroziáda či programování v rámci klubu CoderDojo. Nyní studuji prvním ročníkem činoherní herectví na JAMU.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Košíky z papírového proutí

  Výroba košíku z papírových trubiček a pevným spodkem.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
  Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Malé časopisy - oddílové, družinové, klubové, školní...

  JEN PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ VYDÁVAT SVŮJ MALÝ ČASOPIS PROČ BYCHOM MĚLI VYDÁVAT V DOBĚ INTERNETU NĚJAKÉ TIŠTĚNÉ MÉDIUM – MALÝ ČASOPIS? – Pro koho? S jakou náplní? Koho chceme oslovit? A jak? – formát, obsah, forma, typografie - text, lámání, fotografie, pérovky, výroba - tiskárny, polygrafie, PDF..., autorská práva, archiv….

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Pomůcky- vlastní časopisy - náměty - psací potřeby
  Lektor
  Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c. (- Bílý Riki -) , PRESS, GNF, KKH, Junák Zobrazit popis
  Novinář, technický redaktor, šéfredaktor, typograf, grafik, fotoreportér, autor několika publikací o tvorbě malých časopisů, lektor na PR, práce s médii a reklamu. Člen Klubu kreslířů a humoristů a autor několika publikací, výstav kresleného humoru a satiry a doprovodných vstupů autorské kresby, například do knížeček poezie nebo pedagogických publikací. Kreslí přes padesát let. Dlouholetý skautský činovník, propagátor Přátelství rozrůzněných a Březových lístků, jeden z blízkých přátel Jana Šimáněho Galéna. Za mediální výchovu dětí a mládeže získal čestný doktorát.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Origami - Naprostí začátečníci

  Podrobné vysvětlení symbolů používaných v návodech a jejich praktické vyzkoušení na jednoduchých příkladech.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
  Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Origami - Pokročilejší

  Názorná ukázka Origami a kolektivní práce na složitějších modelech - tradiční i moderní. Určeno pro ty co mají se skládáním papíru už nějaké zkušenosti.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
  Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Papírové květiny

  Výroba květin hlavně z krepového papíru a jiných pomůcek.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
  Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Papírové vánoční ozdoby

  Papír je ve výzdobě velmi podceňovaný a obvykle lidem chybí představivost jak ho použít a že patří jejich výroba jen pro malé děti. Přijďte se přesvědčit že papírová ozdoba může být hezčí a komplikovanější než si myslíte.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
  Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Páteční Bang!

  Turnaj v karetní hře Bang! na úvod CVVZ.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  Doplatek na místě20
  Lektor
  Ing. Jiří Hovorka (Brontík) , Gamecon Zobrazit popis
  Účast na 13 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Přepady na dětských táborech II

  Chtěl bych tímto programem poukázat na drobný nedostatek ve výchově mládeže na letních táborech. Chtěl bych prodiskutovat ne jen s profíky, ale i s laiky jakým způsobem se řeší či jen provádí přepady nebo jakákoliv akce z venčí.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  PomůckyPapír a tužka. Vzpomínku na své přepady (fotku, kamínek, ...).
  Lektor
  Filip Malý (Řízek) , Kostíci Zobrazit popis
  Ahoj, jsem vedoucí Zálesáka a členem jsem přes 10 let. Byl jsem na mnoha CVVZetkách. V oddíle jsem i jako zdravotník a taky programovým vedoucím.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Příměstský tábor - alternativa pro mě?

  Pojďte si poslechnout, jak dělám příměstské tábory. Jak pracuji s dětmi a co děláme, když...... Jak začít hledat děti a místo. Budu moc rád, když po vlastní prezentaci, která nebude nijak dlouhá budeme chvilku mluvit o tom, jak děláme věci odlišně aby to obohatilo i mě.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  Pomůckytužka, papír
  Lektor
  František Hronek (Koule) , KLUB PATHFINDER z.s. Zobrazit popis
  Pracuji jako oddílový vedoucí Klubu Pathfinder. Již mnoho let připravuji tábory a posledních deset let jsem připravoval trochu jiné příměstské tábory. Dělám co dělám a myslím, že jedinou cestou jak růst je vzájemně se sdílet a proto lektoruji.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Příroda jako učitelka duchovního života

  Program nabízí prohloubení všeobecného tušení, že mezi přírodou a duchovním životem je určité spříznění. Nabízí účastníkům dostatečně široké a přitom nepovrchní pochopení duchovního života a některé zvlášť výrazné možnosti, jak díky přírodě do něj i vstoupit. Zejména v druhé praktické části bude příležitost pro vlastní nápady a objevy účastníků.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  PomůckyVěci na psaní, probuzená mysl ;-)
  Lektor
  Mgr. Jiří Zajíc (Edy) , Junák - český skaut, z.s. Zobrazit popis
  Předseda odboru duchovní výchovy Junáka a člen metodické skupiny pro nový skautský program, instruktor vzdělávacího skautského střediska Gemini. Skautem jsem od svých 17 let, 20 let (1970-1990) jsem působil v TOM 5077, který se stal základem dnes největšího skautského střediska v ČR - Blaníku. Vystudoval jsem MFF UK, 15 let pracoval jako matematik - analytik v oblasti využívání počítačů na podporu výuky. Současně jsem působil v ilegálních strukturách katolické církve. Po listopadu 89 jsem 12 let pracoval jako redaktor Redakce náboženského života v Českém rozhlasu, kterou jsem tam založil, 4 roky byl ředitelem kanceláře ČRDM, 3 roky pracoval jako analytik úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, od roku 2008 vedoucí oddělení PR a zástupce ředitele v NIDM, následně metodik pro vzdělávání v Národní pedagogickém institutu a nyní odborný garant propojování formálního a neformálního vzdělávání v Národním pedagogickém institutu. Toto je moje 14. CVVZ. Pokaždé jsem tam lektoroval dva programy, které se týkají oblastí, kterým rozumím: rozvoj duchovního života a výchova při působení médií. Dvakrát také debaty o vlastenectví). Letos nabízím jeden úplně nový program o tom, jak příroda nás učí duchovnímu životu a druhý skoro nový o jedinečnosti výchovy (měl premiéru na CVVZ loni) :-)

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  QUO VADIS CVVZ

  Zamyšlení nad letošní CVVZkou a nad její budoucností.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Jan Burda (Tatanka) , Občanské sdružení KADET, z.s. - Centrum volného času Hrubínka Zobrazit popis
  Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Ranní Qi gong s Danem

  Chceš řádně nastartovat své tělo pro hladší průběh CVVZky? Tak po snídani přijď na "hodinu" Qi gongu. Hodina je určená,jak pro začátečníky,tak i pro pokročilého praktikanta,který se bude chtít ráno pěkně rozhýbat:) Společný čas je koncipováný hlavně jako rozšíření povědomí otom co Qi gong je a zároveň si ho na vlastní kůži vyzkoušet. Při ranním cvičení půjde hlavně o úplné základy, které si zažijeme a , které rozhodnou otom zda to je váš šálek čaje a budete v tom chtít nadále pokračovat či ne. Minimálně jde o příjemné protáhnutí těla, jak velkých svalových skupin,tak i tech jemnějších, které máme hlouběji v těle,díky čemuž budete připraveni na tu CVVZtkovskou krasojízdu:D

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  PomůckyVolné oblečení, přezůvky, pití
  Lektor
  Daniel Krejčí (Fix) , Pionýr, z.s. Zobrazit popis
  S dětmi aktuálně nejsem v přímém kontaktu,ale myslím ,že je to jen dočasná pauza :) velice rád masíruji, sportuji něco přes 15let a mou velikou vášní je studium Tradiční čínské medicíny

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Recyklace her

  Taky hrajete v rámci táborů stále stejné hry a děti to prakticky nepoznaly? My máme své oblíbené, pravidla jsou stále stejná, ale jiná omáčka tomu dá chuť zcela nové a originální aktivity. Přijďte se s ostatními podělit o své favority a rozšířit si obzory.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  PomůckySvoje nápady a zkušenosti
  Lektor
  Tereza Janáková (Terka) , Táborový klub Hradečtí Lvi z.s. Zobrazit popis
  Již třináctým rokem jezdím na letní a podzimní tábory s TK Hradečtí lvi jako programový nebo oddílový vedoucí. Baví mě vytvářet celotáborové hry pro děti všeho věku. Ráda bych některé nápady předala dál, pro inspiraci dalším táborovým vedoucím.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Rekvizity (táborové) - velkolepé, věrné, hravé..

  Ukážu mnoho obrázků i fyzických rekvizit, povím o výrobě, dám tipy na dostupné levné materiály. Vždy mě bavilo dělat suprový rekvizity, které utváření atmosféru celého tábora už na pohled a to nejlépe s minimálními náklady - ideálně z odpadu. Za posledních 24 let tak vzniklo mnoho.. od mega velkých, přes věrné až po vyšívané drobnosti.

  ProvedeníSeminář
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Václav Kappel (Monty) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
  Monty - 25 let práce s lidmi, trenér lukostřelby ll. třídy. Vyrůstal jsem pod "vlivem" Brontosauřího dětského oddílu, později mu dělal předsedu. Prošel jsem i dalšími organizacemi, většinou zaměřenými na mládež a prožitek (Hnutí Go!, DDM Tišnov, Odyssea Tišnov, Lanové centrum PROUD..) V poslední době jsem se nadchl pro instinktivní lukostřelbu. Nejprve jsem založil lukostřelecký oddíl a následně rozvíjím další aktivity zaměřené na "osvětu" okolo tradiční a 3D lukostřelby.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Rychlokvíz

  Budou týmy po 3 lidech, pokud nemáte tým, tak se poskládá na místě. Může se zúčastnit 4 až 8 týmů. Cena je 50 na osobu, samozřejmě je to soutěž s odměnami. Bude to interaktivní, odpovědi nebudete zapisovat, budete je rovnou říkat, půjde tedy o to, který tým to řekne dřív. Proto to je rychlokvíz, stihneme nejméně 100 otázek.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
  Doplatek na místě50
  Lektor
  Jan Gutvirt (Goofy) Zobrazit popis
  Zajímám se o vzdělávání a osobní rozvoj, zejména následující oblasti a obory: filosofie, meditace, psychotesty, rétorika, logika. Celkově se snažím být tvůrčí a inovativní, propojovat různé obory či postupy. Také jsem několikrát publikoval v časopise, zajímá mě tedy psaní. Mám zkušenost s organizováním menších srazů pro okruh přátel, různé debatní a řečnické akce.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  SKOTSKÉ TANCE

  Skotské tance lze podle obtížnosti rozdělit od nejjednodušších k nejnáročnějším do tří základních skupin: ceilidh, country a highland dances. Aby se mohli zapojit i absolutní nováčci, nepolíbeni jakýmkoliv druhem tanců, budeme se věnovat prvním dvěma skupinám. Po letmém zaučení budou všichni celou dobu v pohybu.

  ProvedeníPohyb
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Pomůckylehkou uzavřenou obuv, která našpiní podlahu
  Lektor
  Blanka MACHÁČKOVÁ (Bagheera) , Česká tábornická unie, z.s. Zobrazit popis
  zabývám se klasickými Country tanci od roku 1992 jako lektor dětského tanečního souboru a od r. 2004 také v klubu pro dospělé. Během let oba soubory rozšířili svůj taneční obzor o tance dalších skotské, irské, staroanglické, mexické, řecké, renesanční ... vše ve stylu country, podle hesla Michala Tučného "Country je to! co mě baví!

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Sobotní Bang!

  Tradiční turnaj ve hře Bang! o ceny.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  PomůckyŠkolní lavice po dvou, kolem každé dvojice 7 židlí.
  Doplatek na místě20
  Lektor
  Ing. Jiří Hovorka (Brontík) , Gamecon Zobrazit popis
  Účast na 13 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  TANCE Z CELÉHO SVĚTA

  V tanci můžeme navštívit starou Anglii, Řecko, Itálii, Izrael. Tahiti, Mexiko, USA, i českou zemi. ... vše ve stylu country, podle hesla Michala Tučného "Country je to! co mě baví! Do přihlášky prosím uveď kterou zemi preferuješ - vyber z nabízených alespoň tři.

  ProvedeníPohyb
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  PomůckyLehkou uzavřenou obuv s nečernící podrážkou. Po celou dobu semináře budeš tancovat - tak lehčí oblečení. Nezapomeň si donést vizitku!
  Lektor
  Blanka MACHÁČKOVÁ (Bagheera) , Česká tábornická unie, z.s. Zobrazit popis
  zabývám se klasickými Country tanci od roku 1992 jako lektor dětského tanečního souboru a od r. 2004 také v klubu pro dospělé. Během let oba soubory rozšířili svůj taneční obzor o tance dalších skotské, irské, staroanglické, mexické, řecké, renesanční ... vše ve stylu country, podle hesla Michala Tučného "Country je to! co mě baví!

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Tanec života (pohybová meditace)

  Hudba nás provede osmi fázemi našeho života. Budeme spontánně a improvizovaně tancovat nebo jinak být v přítmí. Necháme se vést tokem myšlenek, umožníme našemu tělu hýbat se, zpřítomníme se do "tady a teď". Vytvoříme spolu bezpečné a nehodnotící prostředí pro pohybovou relaxaci a zamyšlení se nad svým životem. Na začátku všechno vysvětlím, samotná meditace bude probíhat hodinu. Až skončí, společně si o ní popovídáme při reflexi u čokolády. Tančíme bosky nebo v obuvi vhodné do tělocvičny. Prosím, přijďte včas, po začátku se již není možné přidat.

  ProvedeníPohyb
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  PomůckyTančíme bosky nebo v obuvi vhodné do tělocvičny. Vem si lahev s pitím.
  Lektor
  Michal Donát , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
  Organizuji, tedy jsem. Baví mne budovat komunitu, rozvíjet lidi kolem sebe a třeba občas udělat jejich život veselejší. Pořádám širokou paletu různých akcí (tábory, zpívání, tancování, plachtění), snažím se to dělat efektivně a inovativně.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Testování karetní hry

  Pracuji na karetní hře Card Superbattle. Je určená pro 2 týmy 4 až 10 lidí (sudý počet). Může v jisté míře připomínat známou hru Bang, ovšem je zde nižší role náhody, protože máte několik startovních karet a pak si pomocí mechanismu deckbuilding dokupujete libovolné karty z obchodu do svého balíku, podobně jako například v Dominionu. Hraje se bez tajných rolí, pouze jsou různé schopnosti. Hra je na poměry čistě karetní hry poměrně složitá, zbraně mají celkem 6 různých faktorů (dostřel, kadence, průraznost, ničivost, životy, stres). Navíc můžete hrát nejen za pěchotu, ale i obrněnci, děla a letadla. Svojí postavu různě vylepšujete, některé karty se vykládají před sebe s dlouhodobým efektem, dokonce některé druhy karet mají ještě možnost vylepšovacích karet pod sebe. Hra končí tehdy, když některý tým zabije jednoho soupeře potřetí. Právě díky tomu si hra může dovolit dělat mnohem zajímavější útočné i obranné kombinace, které by ve hře na jedno zabití byly nemyslitelné. Například oproti Bangu považuji za velkou výhodu větší spolupráci v týmu, můžete kolegy oživovat, dodávat jim munici apod.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Jan Gutvirt (Goofy) Zobrazit popis
  Zajímám se o vzdělávání a osobní rozvoj, zejména následující oblasti a obory: filosofie, meditace, psychotesty, rétorika, logika. Celkově se snažím být tvůrčí a inovativní, propojovat různé obory či postupy. Také jsem několikrát publikoval v časopise, zajímá mě tedy psaní. Mám zkušenost s organizováním menších srazů pro okruh přátel, různé debatní a řečnické akce.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Tradiční lukostřelba

  Představení tradiční a 3D lukostřelby, technika IL (max 30 min) a samotné střílení pod vedením zkušených střelců (60 min). Vybavení přizpůsobíme vašim fyzickým možnostem a potřebám. Lukostřelbě se může věnovat každý - může být sportem, relaxací i meditací.

  ProvedeníPohyb
  Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
  Lektor
  Václav Kappel (Monty) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
  Monty - 25 let práce s lidmi, trenér lukostřelby ll. třídy. Vyrůstal jsem pod "vlivem" Brontosauřího dětského oddílu, později mu dělal předsedu. Prošel jsem i dalšími organizacemi, většinou zaměřenými na mládež a prožitek (Hnutí Go!, DDM Tišnov, Odyssea Tišnov, Lanové centrum PROUD..) V poslední době jsem se nadchl pro instinktivní lukostřelbu. Nejprve jsem založil lukostřelecký oddíl a následně rozvíjím další aktivity zaměřené na "osvětu" okolo tradiční a 3D lukostřelby.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Turnaj v pexesu

  Přijďte si zasoutěžit v této jednoduché hře, která však dokáže potrápit mozkové závity. Startovné je 50, budou odměny pro nejlepší hráče. Měli bychom stihnout 4 až 6 her. Bude to jednoduchý systém bez postupů apod., zkrátka všichni budou hrát stejný počet her s pokud možno co nejvíce soupeři, bez ohledu na výsledky předchozích her. Vyzkoušíte si hru v různém počtu hráčů 2 až 4 a samozřejmě velmi různorodá pexesa jak tematicky, tak i počtem karet. Standardně bývá 64 karet, ale setkáte se s menšími i většími balíky.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Doplatek na místě50
  Lektor
  Jan Gutvirt (Goofy) Zobrazit popis
  Zajímám se o vzdělávání a osobní rozvoj, zejména následující oblasti a obory: filosofie, meditace, psychotesty, rétorika, logika. Celkově se snažím být tvůrčí a inovativní, propojovat různé obory či postupy. Také jsem několikrát publikoval v časopise, zajímá mě tedy psaní. Mám zkušenost s organizováním menších srazů pro okruh přátel, různé debatní a řečnické akce.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Tvorba oddílového, školního malého časopisu

  JEN PRO TY, KTEŘÍ FAKT CHTĚJÍ VYDÁVAT NEBO VYDÁVAJÍ SVŮJ MALÝ ČASOPIS Musíme si položit několik základních otázek: Pro koho ho chceme vydávat? S jakou náplní? Koho chceme oslovit? A jak ho vytvářet? – Formát, obsah, forma, typografie, výroba, novinové žánry, kodex novináře i fotografa, archiv….

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Pomůcky- VLASTNÍ ČASOPISY - PSACÍ POTŘEBY
  Lektor
  Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c. (- Bílý Riki -) , PRESS, GNF, KKH, Junák Zobrazit popis
  Novinář, technický redaktor, šéfredaktor, typograf, grafik, fotoreportér, autor několika publikací o tvorbě malých časopisů, lektor na PR, práce s médii a reklamu. Člen Klubu kreslířů a humoristů a autor několika publikací, výstav kresleného humoru a satiry a doprovodných vstupů autorské kresby, například do knížeček poezie nebo pedagogických publikací. Kreslí přes padesát let. Dlouholetý skautský činovník, propagátor Přátelství rozrůzněných a Březových lístků, jeden z blízkých přátel Jana Šimáněho Galéna. Za mediální výchovu dětí a mládeže získal čestný doktorát.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Únik z Matrixu

  Dokážete prolomit brány Matrixu? Máte 90 minut na to abyste z něj unikli! Vyzkoušejte si program plný úkolů a šifer, který nově uvádíme v brněnském VIDA! science centru.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  PomůckyChytrý teleefon s internetem
  Lektor
  Mgr. Pavel Daněk (Science) , Science Reveal Zobrazit popis
  Devátým rokem pracuji jako vidátor/edutainer ve VIDA! science centru v Brně, kde se věnujeme popularizaci vědy. Kromě pomoci lidem v expozici vedu příměstské tábory, uvádím programy a science show a jezdím na promo akce. Mimo VIDA! se věnuju také vlastnímu projektu Science Reveal, který má široký záběr jak na internetu, tak v offline světě. Jsem absolventem PřF MU oboru Fyziologie a imunologie a aktuálně pracuji především jako učitel na soukromé škole LABYRINTH – gymnázium a základní škola.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Vazby knih

  Spolupráce na výrobě vazby knih. Od jednodušších po složitější.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Lektor
  Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
  Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Volnočas a myslivost, zvěř, nemoci, paraziti a mnozí další

  Formou prezentace a diskuze probereme témata, které je přínosné o myslivosti, zvěři, chovu, lovu, nemocech a parazitech znát nejen při volnočasových aktivitách s dětmi.

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  PomůckyPřijít prosím včas.
  Lektor
  Mgr. Pavel Chrást (Ček) , Sdružení Tábornických Oddílů Mládeže Zobrazit popis
  Na CVVZky jezdím průběžně od roku 2003 a v roce 2019 jsem se vrátil po delší odmlce, kdy jsem se věnoval založení a vedení našeho tábornického oddílu Fénix Brno jako hlavní vedoucí. Mimo to zastávám funkci náčelníka v rámci naší malé organizace Sdružení Tábornických Oddílů Mládeže, kde navazuji na práci Cutiho a před ním Fakíra z Brna.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Vybavení a opravy nejen pro oddílovou lukostřelbu

  Poradím jak silné luky do oddílu, jak vybrat vhodné šípy, jak mít vybavení nastavené aby fungovalo, ukážeme si různé opravy šípů, projdeme si různé materiály na levné terčovnice, jak předejít ztrácení šípů atd.

  ProvedeníSeminář
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Václav Kappel (Monty) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
  Monty - 25 let práce s lidmi, trenér lukostřelby ll. třídy. Vyrůstal jsem pod "vlivem" Brontosauřího dětského oddílu, později mu dělal předsedu. Prošel jsem i dalšími organizacemi, většinou zaměřenými na mládež a prožitek (Hnutí Go!, DDM Tišnov, Odyssea Tišnov, Lanové centrum PROUD..) V poslední době jsem se nadchl pro instinktivní lukostřelbu. Nejprve jsem založil lukostřelecký oddíl a následně rozvíjím další aktivity zaměřené na "osvětu" okolo tradiční a 3D lukostřelby.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Výchova jako jedinečné poslání

  Program má za cíl nadchnout účastníky pro cestu výchovy, na kterou se vydali. Provázet nás při tom bude ústřední myšlenka Jana Amose Komenského. Současně se podíváme na sedm základních principů důležitých pro výchovu v dnešní době. Účastníci budou moct svými otázkami a nápady program spoluutvářet.

  ProvedeníSeminář
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  PomůckyVěci na psaní a bdělou mysl ;-)
  Lektor
  Mgr. Jiří Zajíc (Edy) , Junák - český skaut, z.s. Zobrazit popis
  Předseda odboru duchovní výchovy Junáka a člen metodické skupiny pro nový skautský program, instruktor vzdělávacího skautského střediska Gemini. Skautem jsem od svých 17 let, 20 let (1970-1990) jsem působil v TOM 5077, který se stal základem dnes největšího skautského střediska v ČR - Blaníku. Vystudoval jsem MFF UK, 15 let pracoval jako matematik - analytik v oblasti využívání počítačů na podporu výuky. Současně jsem působil v ilegálních strukturách katolické církve. Po listopadu 89 jsem 12 let pracoval jako redaktor Redakce náboženského života v Českém rozhlasu, kterou jsem tam založil, 4 roky byl ředitelem kanceláře ČRDM, 3 roky pracoval jako analytik úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, od roku 2008 vedoucí oddělení PR a zástupce ředitele v NIDM, následně metodik pro vzdělávání v Národní pedagogickém institutu a nyní odborný garant propojování formálního a neformálního vzdělávání v Národním pedagogickém institutu. Toto je moje 14. CVVZ. Pokaždé jsem tam lektoroval dva programy, které se týkají oblastí, kterým rozumím: rozvoj duchovního života a výchova při působení médií. Dvakrát také debaty o vlastenectví). Letos nabízím jeden úplně nový program o tom, jak příroda nás učí duchovnímu životu a druhý skoro nový o jedinečnosti výchovy (měl premiéru na CVVZ loni) :-)

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Výchova nebo jen výplň volného času?

  Zamyšlení nad tím, jak vlastně působíme na děti. Ať už chceme nebo ne, tak jsme pro děti vzorem a máme vliv na jejich výchovu. Jak moc si to uvědomujeme? Přemýšlíme o tom? A co je třeba v dnešní době u dětí rozvíjet?

  ProvedeníSeminář
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Jan Burda (Tatanka) , Občanské sdružení KADET, z.s. - Centrum volného času Hrubínka Zobrazit popis
  Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Vyjednávání

  Budete spolu hovořit ve skupinkách 2 až 6 osob. Mám k dispozici desítky různých příběhů a situací na všechna možná témata reálná i historická či sci-fi. Příroda, společnost, obchod, armáda... Můžete si vyzkoušet i specifické druhy jednání jako výslech nebo rande. Každá skupina si vybere své téma, dostanete papíry se zadáním, kde máte přesně uvedeno, za co máte kolik bodů, jaké máte cíle pro jednání. Necháte si pár minut na přípravu a pak jednáte. Není to jednoduché, vyžaduje to komunikační dovednosti jako manipulativní techniky, vyjednávací strategie, znalosti vybraného tématu a často to má i psychologickou rovinu. Některé příběhy totiž jsou postaveny tak, že každá postava má jiné cíle na svém papíře a vy nevíte, co mají ostatní a můžete lhát apod. Zatímco jindy máte společné zadání a tedy stejné cíle. Sice máte úzce definované cíle, ale cest, jak k nim dojít, máte vždy hodně, hra vás vůbec nevede za ruku, naopak se snaží dát prostor kreativitě ve vymýšlení argumentů, manipulací apod. Měli byste stihnout nejméně 3 jednání, ale je to velmi různorodé. Pokud budete chtít zůstat déle, máte tuto možnost, proto je program na konci dne. Každá skupinka bude končit své jednání v jinou chvíli....

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  PomůckyPropiska a zápisník
  Lektor
  Jan Gutvirt (Goofy) Zobrazit popis
  Zajímám se o vzdělávání a osobní rozvoj, zejména následující oblasti a obory: filosofie, meditace, psychotesty, rétorika, logika. Celkově se snažím být tvůrčí a inovativní, propojovat různé obory či postupy. Také jsem několikrát publikoval v časopise, zajímá mě tedy psaní. Mám zkušenost s organizováním menších srazů pro okruh přátel, různé debatní a řečnické akce.

  Zobrazit termíny programu

  2 komentáře

  Výuka (tradiční) lukostřelby trenérem ll.třídy

  Projdeme podrobně techniku správného výstřelu. Celý pohyb rozložíme na jednotlivé kroky, které podrobně vysvětlím. Nejde jen o návyky pro dobrý zásah, ale především o to aby pro vás lukostřelba nebyla zdravotním problémem. Určeno především pro ty z vás, kteří se chtějí lukostřelbě věnovat dál, nebo vést lukostřelbu pro ostatní.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Václav Kappel (Monty) , Hnutí Brontosaurus Zobrazit popis
  Monty - 25 let práce s lidmi, trenér lukostřelby ll. třídy. Vyrůstal jsem pod "vlivem" Brontosauřího dětského oddílu, později mu dělal předsedu. Prošel jsem i dalšími organizacemi, většinou zaměřenými na mládež a prožitek (Hnutí Go!, DDM Tišnov, Odyssea Tišnov, Lanové centrum PROUD..) V poslední době jsem se nadchl pro instinktivní lukostřelbu. Nejprve jsem založil lukostřelecký oddíl a následně rozvíjím další aktivity zaměřené na "osvětu" okolo tradiční a 3D lukostřelby.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Z Brna za sklenkou portského

  Životní cesta tuláka a písničkáře z Třebíče, který jde 3600 km pěšky z Brna do Porta. Zažije přitom nádherné chvíle i okamžiky hluboké samoty, krásnou přírodu i bahno periferie, setkání s lidmi, která naplní i ze kterých zamrazí. Říká se, že život po Caminu už nikdy nebude stejný jako předtím. Přijďte se podívat a budete moct posoudit. Součástí besedy je i představení stejnojmenné knihy.

  ProvedeníSeminář
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Mgr. Ondřej Herzán (Ondera) Zobrazit popis
  Jsem vystudovaný geograf. Pět let jsem působil jako koordinátor promo akcí ve VIDA! science centru,pracoval jsem také ve školském zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka a učil na PřF a FF Masarykovy univerzity a FRRMS Mendelovy univerzity. Založil jsem Třebíčský půlmaraton, vydal 2 hudební CD a napsal dvě knihy s poutnickou tématikou, provázel v Brněnském podzemí. Aktuálně pracuji pro Hlavní kancelář hnutí STAN.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Základy improvizace

  Skupinová cvičení a hry, které rozvinou vaše kreativní jednání nejen na jevišti, ale vlastně kdekoliv a kdykoliv ve vašem životě. Skrze pozornost ke kooperaci ve skupině, skrze komunikaci ke vtipu a situaci. Cílem je nejen naučit se divadelně improvizovat, ale také reagovat na nečekané, myslet, jak se v angličtině říká "outside the box", používat slova a pohyb různými způsoby. Začneme úplnými základy improvizace na jevišti, zahrajeme si improvizační hry, a společně se postavíme strachu být sami sebou před ostatními. Takové dovednosti můžete využít i při vedení programu či jeho osvěžení scénkami a rolemi. S odvahou a elánem do toho, těším se na vás!

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Pomůckyoblečení k pohybu, pití a něco málo k občerstvení
  Lektor
  Jakub Syrovátka (Kuba Sýr) Zobrazit popis
  Od první třídy se věnuji divadlu a zpěvu. Pravidelně jsem se účastnil recitačních soutěží, kde jsem získal několik ocenění. Moji pěveckou kariéru odstartoval i sborový a sólový zpěv v dětském sboru CANTO, který zvítězil v několika celostátních soutěžích a účastní se mezinárodních festivalů. Herecké zkušenosti jsem získával na jevišti, kde jsem odehrál několik představení pod ZUŠ Náchod, na improvizačních přehlídkách i v Divadle DRAK v rámci projektu MODE: Komenský. V posledních letech se věnuji také filmové tvorbě, tvůrčímu psaní či scenáristice. Několik let jsem vypravěčem stolních RPG her jako je Dungeons and Dragons. Od 17 se také zajímám o pedagogiku a pracuji s dětmi. Mám za sebou několik let v oddílu Duhy Modrá střelka jako účastník schůzek a táborů, poté jsem absolvoval instruktorský kurz. V nedávné době jsem se stal lektorem herectví a muzikálu na uměleckých kurzech Ambroziáda či programování v rámci klubu CoderDojo. Nyní studuji prvním ročníkem činoherní herectví na JAMU.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Zpívám, zpíváš, zpíváme

  Zpěvníky, pomůcka, která se velmi často používá a každý to dělá po svém. Pojďme se podívat, jaké děláme zpěvníky, jak je vytvořit v nějakém programu a při tom povídání si taky něco zahrajeme. HUDEBNÍ NÁSTROJE VÍTÁNY

  ProvedeníDiskuze
  Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
  Pomůckytužka, papír, vlastní zpěvníky
  Lektor
  František Hronek (Koule) , KLUB PATHFINDER z.s. Zobrazit popis
  Pracuji jako oddílový vedoucí Klubu Pathfinder. Již mnoho let připravuji tábory a posledních deset let jsem připravoval trochu jiné příměstské tábory. Dělám co dělám a myslím, že jedinou cestou jak růst je vzájemně se sdílet a proto lektoruji.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů

  Zvířátka z papírového proutí

  Výroba malých zvířátek z papírového proutí.

  ProvedeníWorkshop
  Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
  Lektor
  Vojtěch Brabenec Zobrazit popis
  Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí.

  Zobrazit termíny programu

  0 komentářů