PROVEDENÍ PROGRAMŮ:

 • DISKUZE – společně s lektorem budete hledat odpovědi na palčivé otázky dneška. lektor je spíše moderátorem a účastníci si vyměňují zkušenosti
 • EXKURZE – zajímavé výlety po okolí Hlinska
 • POHYB – pohybové aktivity, kde budete moci vypnout myslící ústrojí a budete se moci odreagovat.
 • SEMINÁŘ – výuková forma, kdy vás lektor chce něco naučit nebo předat vlastní zkušenosti.
 • DÍLNA – rukodělné činnosti, při kterých si něco vyzkoušíte a naučíte se něco vyrábět
 • HRA – venkovní či vnitřní hra, bojovka, strategie, simulačka, šifrovačka, výsadek

PROGRAMOVÉ ŘADY

 • Sportovně-herní řada (SPH): larpy, pohybové a sportovní aktivity, tanec, divadlo, airsoft a paintball, simulační a strategické hry, bojovky, seznamovačky a icebreaky, psychomotorické, stolní a deskové, hry s využitím moderních technologií
 • Hudební, taneční, divadelní řada (HTD): hudební nástroje, tanec, taneční hry, divadlo a jeho využití
 • Tvořivá řada (TVO): výtvarničení a výroba čehokoliv, rukodělky
 • Fyzika a technologie, (FTP): počítače, web, fyzikální, pokusy, fotografie
 • Manažerská řada (MAN): zákony, vyhlášky, účetnictví a ekonomika, stanovy a právní forma, grantová a dotační politika, ČRDM, MŠMT, zodpovědnost, pojištění, duševní vlastnictví, politika vůči NNO, pořádání hromadných akcí, PR (tiskovky, web…), lobbying, fundraising, marketing, vedení a motivování lidí, práce s dobrovolníky, personalistika, psaní grantů
 • Pedagogicko-metodická řada (PED): pedagogika, psychologie, volný čas, prevence sociálně-patologických jevů, metodika a didaktika, mediální výchova, osobnostní a sociální výchova, etická výchova, inkluze v oddílech, speciální pedagogika – práce se znevýchodněnými dětmi a mládeží, osobní rozvoj, lektorské dovednosti, motivace, boj proti vyhoření, sebeevaluace
 • Příroda, ekologie a pobyt v přírodě (EKO): environmentální výchova, lesní moudrost, místně ukotvené učení, questing a geocaching, environmentální senzitivita, odcizování se přírodě, hry v přírodě, globální výchova, lesní školky, horolezectví, voda, lyže, vysokohorská turistika
 • Tábornicko-oddílová řada (TAB): příprava a organizace táborů, formy táborů, táborové minimum, historie, celotáborové hry, dramaturgie akcí, animátorství, ekonomika tábora, celoroční hry, oddíly, oddílové schůzky, uzlování, šifrování, lesní moudrost, indiáni
 • Cestovatelská řada (CES): cestovatelské přednášky, cestování s oddíly, cestování na vlastní pěst
 • Doprovodná řada (DOP): exkurze, výjezdní programy, výstavy, doprovodné programy

Seznam programů

SPH10

Bojová umění - pokročilejší

Výměna zkušeností mezi pokročilejšími studenty a cvičenci boj.umění a sportů. Přijďte si vyměnit zkušenosti, poznatky a pojďme se posunout někam dál. Přijďme poznat možnosti a funkčnost znalostí co máte. Program není určen pro začátečníky!!!

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
PomůckyKimono, volný oděv, neagresivitu
Lektor
Martin Jung (Maťo) , N.A.L. Zobrazit popis
Lektoruji již od roku 2004 a jsem nesmírně rád, že je o mé programy stále zájem. Věnuji se spiritualitě, indiány, bojovým uměním Ninjutsu a jiným věcem již nějaký čas.Není potřeba o sobě psát, chceš-li vyhledej si mne :)

Zobrazit termíny programu

1 komentář

TAB05

Jak ocenit vedoucí

Pojďte se dozvedět, jak je možné poděkovat vedoucím vaší organizace za jejich práci... Máte dobrovolníky a chcete jim poděkovat? Víme jak na to. Březové lístky jsou ideální způsob...

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Burda (Tatanka) , Rada dětí a mládeže kraje Vysočina Zobrazit popis
Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD04

Jak se nenaučit vyprávět příběh za hodinu a půl

Vyprávění kvalitního příběhu vyžaduje znalosti o něm samotném. Jaký je jeho význam? Mají mé motivy smysl v rámci jeho rozvoje? Jak důležitá je příběhová struktura? Jak dobře napsat uvěřitelnou postavu? Film vs. Divadlo vs. Tábor. Diskusní přednáška o vývoji a budoucnosti příběhů nejen v táborovém prostředí a smyslu příběhu pro duši jedince.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPapír a tužku
Lektor
Michal Schmidt (Majkl) , Centrum volného času Hrubínka Zobrazit popis
Michal Schmidt jezdil od roku 2006 do 2016 jako účastník programů organizace Hrubínka, 2017-2018 jel jako oddílový instruktor, od roku 2019 převzal po Honzu Burdovi pozici hlavního vedoucího. Odmaturoval na střední filmové škole ve Zlíně a pokračuje studiem filmové a divadelní vědy na Univerzitě Palackého v Olomouci, věnuje se psaní příběhů, aktivně je součástí performativního žánru poezie, tzv. Slam Poetry, režijně má za sebou krátký dokumentární portrét Jarda a letos vychází jeho debutová básnická sbírka A tak jsme spadli z římsy.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED27

Komunikace s člověkem se sluchovým postižením

Jak komunikovat s člověkem, který špatně slyší (odezírání, tlumočení do znakového jazyka, jak se domluvit i bez tlumočníka, jak usnadnit odezírání, seznámení se znakovým jazykem,…)

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jitka Koutová (Kamzík) Zobrazit popis
Lektoruji již několik let, profesně se zabývám poradenstvím pro osoby se zdravotním postižením, se specializaci na neslyšící a zároveň jsem tlumočnicí do znakového jazyka. Ve volném čase se věnuji fotografování (již více než 20 let), nejprve analogovou, dnes digitální fotografií.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED18

Motivování her

Způsobů, jak a čím uvést hru, vytvořit atmosféru a umocnit tak emotivní prožitek ze hry, je mnoho. Společně se nad nimi zamyslíme, něco si zkusíme a pochopíme, něco objevíme a snad se v tom zlepšíme.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Šárka Koubová (Hroch) , Kondor Zobrazit popis
Jsem vedoucí z dětské organizace KONDOR s třicetiletou zkušeností s vedením oddílu, řízení táborů, organizací zážitkových akcí a vzdělávání vedoucích i instruktorů na naší skupině. Mimo jiné působím jako lektorka ekoprogramů v mateřských školách a trenérka sportovního šermu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN04

Neobyčejná klubovna

Příběh Neobyčejné klubovny aneb jak jsme prostor otevřeli městu, lidem, spolkům, zkrátka veřejnosti. Jaká jsou rizika velké rekonstrukce a jaká jsou rizika v byrokracii? Na co si dát pozor v týmu? A také jaké jsou možnosti klubovny. 2 hodiny týdně s dětmi, nebo prostor s komunitním přesahem? A jak na to vybrat peníze pomocí crowdfungingu? A jak nastavit propagaci? Jde to udržet finančně? A co na to Jan Tleskač? Více o projektu pro případné dotazy: www.neobycejnaklubovna.cz

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckyvěci na poznámky a brýle :)
Lektor
Ondřej Turek (Opičák) , oddíl Poutníci Zobrazit popis
V oddílovém prostředí jsem od svých 5 let, vedoucím s celoroční působností jsem již 10. rokem a zároveň jsem hlavním vedoucím u pražského oddílu Poutníci (www.oddilpoutnici.cz). Zkušenosti čerpám z různých prostředí, kde se pohybuji a zároveň mne zajímá i teoretický pohled. Ideální je, když se to kombinuje. Věřím ve vědu a zároveň vím, že není všemocná. Ledasco se musí odžít. ;)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO06

Origami - Začátečníci

Názorná ukázka Origami a kolektivní práce na jednoduchých modelech. Tradiční i moderní. Určeno zvláště pro ty co se s origami potkaly jenom z rychlíku.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyTrpělivost
Lektor
Vojtěch Brabenec (Brába) Zobrazit popis
Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí. Na cvvz jedu podruhé.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

ZDS1

Psychomotorické hry - relaxace a masáže

Do psychomotorických her patří také relaxace a masáže - ukážeme si, jak je možné pomocí jednoduchých her relaxovat a znovu získat energii na další dny.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyKarimatka, pohodlné oblečení..
Lektor
David Lorenz (ELF) , Pionýr Zobrazit popis
Jsem dlouholetý účastník CVVZtek. Mám dlouholetou praxi v oddíle jako jeden z vedoucích, nyní pracuji jako učitel a vychovatel na ZŠ. V předloňském roce jsem absolvoval kurz psychomotorických her. Své zkušenosti využívám především v praxi při práci s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH15

Xˇandyho "bezkontaktní" hry X.

Každá dětská hra dostává v podání instruktorů a vedoucích jiný rozměr a i známá hra Vás může překvapit. Celý program bude v pohybu, při kterém se seznámíte, řada z Vás najde své limity, budeme se družit a spolupracovat. Naučíme se pracovat s davem neznámého počtu účastníků. Program bude spojen hudbou a tématem chemie - při příležitosti 150.výročí Mendělejevovi tabulky prvků. Nejedná se o orvávačky, spíše o sloučeniny, akce a reakce. Pozor! Páteční blok si vyzkoušíte jiné aktivity než v sobotním bloku. Lze jít na oba bloky. Nová (již desátá) verze s novými hrami.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckyšátek na oči, láhev s pitím. Nebrat šperky, náramky a hodinky, značkové oblečení.
Lektor
Petr Dvořák (Xˇandy) , Pionýr PLEJÁDY Šternberk Zobrazit popis
Od roku 2004 jsem členem Pionýra. V počátcích mého působení v dětských organizacích jsem byl i členem hnutí Brontosaurus. Prošel jsem od instruktora, vedoucího oddílu až po vedoucího skupiny. Není žádná skupina dětí ve věku od 3,5 do 35 let, které bych se vyhýbal, stále hledám, s kým se nejlépe pracuje. Pořádal jsem nebo spolupracoval na několika víkendovkách, táborech nebo akcích na klíč např. pro sdružení Duha. V současné době asi od roku 2012 mám vlastní Eko-turistický klub pro děti z mateřinky a prvního ročníku. V roce 2014 jsem dělal svůj vůbec první tábor pro rodiče s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED32

Zdravé soutěžení

Soutež je jeden z nejpoužívanějších programových prostředků v práci s dětmi. Pojďme společně diskutovat o přínosech i rizicích soutěžení. Co dobrého může soutěž nabídnout, čeho bychom se při realizaci soutěží měli vyvarovat? Jak zacházet s motivací nebo odměnami?

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Pavla Kafková , Klub Pathfinder, z.s. Zobrazit popis
Jmenuji se Pavla Kafková. Jsem studentkou pedagogiky a psychologie v Praze na Karlově Univerzitě. Od roku 2011 pracuji jako dobrovolnice v organizaci Klub Pathfinder. V této organizaci vedu družinové schůzky, jezdím na víkendové výpravy a také pravidelně připravuji program našich táborů. Absolvovala jsem stáž ve Skautském institutu. Zajímám se o alternativní pedagogické směry a snažím se přinést do naší organizace nové způsoby práce s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED25

ABY Z DĚTÍ "NĚCO" BYLO

Všichni žijeme v uspěchané době. Když se k tomu přidají špatné výsledky dětí ve škole, nevhodné chování k učitelům, spolužákům ale i vůči rodičům, nevíme, co s tím. Nejsnadnější cestou jsou zákazy, hádky, tichá domácnost… Je to však doopravdy řešení? Základem dobrého a fungujícího vztahu s dítětem je komunikace. Posluchači budou seznámeni s komunikačním vzorcem a jeho praktickým využitím. Budeme se zabývat psychickými stavy dětí, probereme základní stavy ze škály a zkusíme je poznávat. Projdeme si hierarchii lidských potřeb, mluvit budeme o vědomé hypnóze, přispívání, samostatnosti. Budeme řešit vnější a vnitřní motivaci. Prakticky si vyzkoušíme tvorbu plánu povinností.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckypapír, tužka
Lektor
Martina Vrbická , Doučovací centrum SOVA Čáslav Zobrazit popis
Jsem absolventkou PdF UHK - obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ, lektorka anglického jazyka, absolventka kurzů specializovaných na reedukaci poruch učení. Od roku 2009 vedu Doučovací centrum SOVA Čáslav(www.doucovanicaslav.cz), které se zaměřuje na doučování českého, anglického a německého jazyka, nápravu DYS poruch, předškolní přípravu, diagnostiku školní zralosti a výchovné poradenství. Přednášky jsou určené pedagogům i široké veřejnosti a jsou věnovány problematice poruch učení. Mám sedmiletou dceru a čtyřletého syna. Jsem šťastná, protože moje práce je mým největším koníčkem a skutečnou radostí :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED10

Bezpečnost při práci s dětmi

Chápu,že je tahle přednáška zdánlivě nudná a nekonečná, nicméně vlastně jedna z nejdůležitějších v celé činnosti s dětmi. Kdo ví, co a jak, aby se nikomu nic nestalo a aby nás nezavřeli může vymýšlet to ostatní tak, aby prozitek pro všechny byl maximální.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyPsací potřeby a blok
Lektor
Lenka Pospíšilová (Lenočka) , Duha Zobrazit popis
Jsem v podstatě fosilie mezi námi všemi. Stála jsem u zrodu první porevoluční CVVZ v Brně v roce 1992. Samozřejmě ne sama. Od té doby se plně a téměř každodenně věnuju práci s dětmi nebo mládeží. Na rúzných VVZ, RVVZ nebo CVVZ jsem byla tolikrát, že jsem to přestala počítat a vynechání bylo pouze díky tomu, že jsme se s manželem střídali v hlídání syna. Několikrát jsem se zůčastnila jako lektorka. Stále máme funkční oddíl a 20 letních a nějaké zimní táborů nedovolí ustrnout.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD01

Drumben - multifunkční pomůcka

V průběhu workshopu se seznámíme s Drumbenem jako pomocníkem při: a) teamových aktivitách, b) při hudebních aktivitách, c) při relaxačních aktivitách, d) při volnočasových aktivitách. Workshop je interaktivní.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Ivana Nováková , Dům dětí a mládeže Stonožka Zobrazit popis
Jsem ředitelkou ( 20 let! :-)) ) DDM Stonožka Nová Paka. Věnuji se několika rytmickým skupinám, které jsou zaměřené na africké rytmy a na všeobecný rozvoj hudebnosti a kreativity dětí. Ve své práci používám také prvky muzikoterapie. Svoje zkušenosti jsem čerpala na workshopech s africkými, německými i českými lektory a studiem muzikoterapie u PhDr. Markéty Gerlichové, Ph.D a PaedDr. Lubomíra Holzera. Spolupracuji se Školským zařízením pro DVPP Královéhradeckého kraje jako lektorka seminářů pro pedagogy.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO01

Encaustika

Žehlit nemusí být vždy nuda. Encaustika neboli malba horkým voskem, v tomto případě za použití obyčejných pomůcek a vosků. Aktivní zapojení účastníků, tvůrčí dílna. Výroba abstraktního obrázku a při troše šikovnosti adventního přání.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě10kč
Lektor
Monika Koubová (Aki) , CDS Tamtam o.p.s Zobrazit popis
profesí speciální pedagog, duší tvořivec :), lektorka na CVVZ Hradec Králové a Šumperk, účastnice CVVZ v Třešti a v Hlinsku

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

FTP03

Fotografování anebo zamyslete se, než fotíte

Fotíte nebo jen „práskáte“? Máte tolik fotek, že nevíte co s nimi? Využíváte všech funkcí fotoaparátu? Jak pracovat s fotografiemi, jak se prezentovat,… základní foto pravidla. Učme se fotografiemi sdělovat a předávat příběh…

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Jitka Koutová (Kamzík) Zobrazit popis
Lektoruji již několik let, profesně se zabývám poradenstvím pro osoby se zdravotním postižením, se specializaci na neslyšící a zároveň jsem tlumočnicí do znakového jazyka. Ve volném čase se věnuji fotografování (již více než 20 let), nejprve analogovou, dnes digitální fotografií.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH03

Hry pro předškoláky

Vyzkoušíme si jednoduché hry a další aktivity bez písmenek a číslic. Hry, jejichž příprava není náročná a zvládnete je i s minimem pomůcek.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckypsací potřeby (raději více barev), papír, šátek
Lektor
Klára Vlášková (Klárka) , ČTU, Junák Zobrazit popis
Vedu předškolní skauty a na tábory jezdím s táborníky. Na benjamíncích mě baví, že doslova vidím, jak mi rostou pod rukama. Ráda se nechám inspirovat dobrými nápady od dětí i od dospělých. A nedám dopustit na "cévévézetkovou" masalu :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED23

Jak se (ne)dostat do průšvihu a jak z něj ven

Společně se podíváme na všehochuť možných, nemožných, výjimečných a nepříjemných situací, které nás potkaly při práci s dětmi v oddílech a organizacích. Diskuzí projdeme co k situaci vedlo, jak byla zvládnuta, jak to celé dopadlo, co šlo udělat líp a jak tomu nejlépe předcházet.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyPapír, tužku
Lektor
Pavel Chrást (Ček) , STROM Zobrazit popis
Na CVVZky jezdím průběžně od roku 2003 a nyní se vracím po delší odmlce, kdy jsem se věnoval založení a vedení našeho tábornického oddílu Fénix Brno jako hlavní vedoucí. Mimo to zastávám funkci náčelníka v rámci naší malé organizace Sdružení Tábornických Oddílů Mládeže, kde navazuji na práci Cutiho a před ním Fakíra z Brna.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED04

KPR protože jste to už 3 měsíce nedělali

KPR a použití AED v prostředí tábora? Není to zbytečný komfort? Není riziko zkoušet vůbec odjet bez toho? A víte, že pokud nějakou schopnost nepoužíváte víc jak 90 dní, tak se vám začne pomalu vytrácet?

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Michal Hnaťuk (W68) , Emergency Extreme Zobrazit popis
Pár z vás už se se mnou setkalo v loňském roce. Jsem všeobecná sestra, co se rozhodla odjet do zahraničí načerpat co nejvíc zkušeností. Pohyboval jsem se na urgentu velkých amerických měst i na odlehlých vesničkách Ukrajiny. Urgent a před nemocniční pomoc mě baví, hodně. Poslední dva roky se věnuji vedle práce i vedení a lektorování v Emergency Extreme. Zaměřuji se hlavně na základní kurzy - KPR & AED a Masivní krvácení. Ale někdy lektoruji i komplikovanější lekce pro více odborné publikum - Shooting Range FIRST RESPONDER nebo S&R Medic. Jsem velietelem jednotky SAR Terezín a aktivním psovodem.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED09

Masivní krvácení

Vezmeme si hoblík, pilku. Pak třeba sekeru a neštěstí je hotovo. Znáte rozdíl mezi RATem a CATem? Víte za jak dlouho můžete ztratit 1,5l krve a jak vás tato ztráta může ohrozit. Kurz dle originálních osnov NAEMT a Stop The Bleed US

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckysvoje lékárničky
Lektor
Adam Kakrda (Kaki) , Emergency Extreme Zobrazit popis

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN02

MY A MÍSTNÍ MÉDIA - jak se prezentovat

JAK TO UDĚLAT, ABYCHOM NAVÁZALI KONTAKT S MÍSTNÍMI MÉDII? JAKÝ JE ROZDÍL MEZI TISKOVOU ZPRÁVOU A PŘÍSPĚVKEM. CO JE A CO NENÍ PODSTATNÉ PRO MÉDIA. NA CO BYCHOM NEMĚLI ZAPOMÍNAT NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH K MÉDIÍM?

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyvlastní časopisy, tiskové zprávy
Lektor
Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c. (- Bílý Riki (8) -) , PRESS, Asociace NNO JČK. GNF, HBL, Junák Zobrazit popis
Novinář, technický redaktor, šéfredaktor, typograf, grafik, fotoreportér, autor několika publikací o tvorbě malých časopisů, lektor na PR, práce s médii a reklamu Dlouholetý skautský činovník, propagátor přátelství rozrůzněných a Březových lístků, jeden z blízkých přátel Jana Šimáněho Galéna. Za mediální výchovu dětí a mládeže získal čestný doktorát.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED31

Odměny a tresty

V rámci tohoto programu budeme diskutovat o různých metodách odměňování a trestání dětí. Program bude uzpůsoben především vedoucím, kteří pracují s dětmi celoročně v rámci družinových schůzek, výprav a letních táborů.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Pavla Kafková , Klub Pathfinder, z.s. Zobrazit popis
Jmenuji se Pavla Kafková. Jsem studentkou pedagogiky a psychologie v Praze na Karlově Univerzitě. Od roku 2011 pracuji jako dobrovolnice v organizaci Klub Pathfinder. V této organizaci vedu družinové schůzky, jezdím na víkendové výpravy a také pravidelně připravuji program našich táborů. Absolvovala jsem stáž ve Skautském institutu. Zajímám se o alternativní pedagogické směry a snažím se přinést do naší organizace nové způsoby práce s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO07

Origami - Pokročilejší

Názorná ukázka Origami a kolektivní práce na složitějších modelech - tradiční i moderní. Určeno pro ty co mají se skládáním papíru už nějaké zkušenosti.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyTrpělivost
Lektor
Vojtěch Brabenec (Brába) Zobrazit popis
Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí. Na cvvz jedu podruhé.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED16

Reflexe při práci s dětmi

Reflexe je velmi podceňované téma a velmi často se nevyužívá, jak by mohla. Na tomto workshopu však pochopíte, jak je důležitá. Podíváme se na zoubek této problematice, a to i prakticky. Řekneme si, kde se dá reálně využít a pojmenujeme si některé druhy reflexe, které můžete rovnou vzít a aplikovat. Rozhodně se máte na co těšit! Jediné, co potřebujete, je zájem se něčemu novému naučit (i když to tak nevypadá). Zbytek ponechte na mně :).

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jakub Jonáš (kubula.jojo) , Development4Project s. r. o. Zobrazit popis
Jmenuji se Jakub Jonáš podnikám v oboru projektového managementu a marketingu. Mám za sebou zkušenost provozního v restauraci a marketingového manažéra. Jsem také skaut ( bohužel už ne aktivní, kvůli časovým důvodům, ale vracím se k tomu. Jezdím ovšem na tábory jako vedoucí, hlavní vedoucí a na školy v přírodě také jako vedoucí. Jsme autor knihy o Táborech, která má jít do tisku v Září 2019. Práce s dětmi mě baví protože mě naplňuje a je to pro mě i odpočinek. Aktuálně i přednáším pro mladé ( Například Pražský Barcamp) a také na školách. Do budoucna mám větší projekt týkající se školství a práce s mládeží na kterém pracuji už pár let. Na CVVZ jedu počtvrté, a těším se na každý další ročník! A rád bych se tam podělil o své zkušenosti s tím co mě funguji zejména v práci s neposlušnými až konfliktními dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH06

Šifrovací hry neboli pokladovky a jak na ně...

Láká vás zařadit velmi hravou, originální, chytrou, týmovou formu zábavy na tábor, nebo ji připravit pro větší či menší skupinu lidí? Dozvíte se jak široké možnosti využití tento typ hry má, jak nastavit obtížnost a vhodně hru zacílit na určenou skupinu. Jak na dramaturgii hry, kde čerpat inspiraci a zdroje na tvorbu šifer/rébusů/hádanek/úkolů a mnoho dalšího. Pokud vám připadá, že za slovem "šifra" se skrývá něco příliš složitého, uvidíte, že není čeho se obávat. Budete mít možnost si šifru v týmu jak zaluštit, tak případně i vytvořit.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckytužka/papír
Lektor
Martin Hlinka (hlína) Zobrazit popis
Povoláním jsem controller/analytik, ale mým velkým koníčkem a vášní jsou již více než 7 let šifrovací hry. Krom toho, že se jich s vlastním týmem aktivně účastním a vyhledávam je, jsem i aktivním organizátorem. Mezi mé stále se rozšiřující portfolio patří terénní hry, hra na vodě, na lyžích i internetové hry různého rozsahu a náročnosti. Po mé loňské první účasti na CVVZ jako řadového účastníka jsem si hned řekl, že se pokusím obohatit už tak zajímavý program napřesrok o téma, které zde chybělo.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD03

Taneční hry- využití tance při netanečních činnostech

Tanec je pohyb a pohyb je přirozený jev každého člověka. že neumíte tančit? Omyl, každý to umí. Tento program je určen jak pro taneční lektory, tak pro netančící vedoucí. Ukážeme si spoustu tanečních technik, her a aktivit, které lze použít na tanečním tréninku jakéhokoli stylu tance a také si ukážeme jak využít tanec na schůzkách, táborech, víkendovkách. Cílem je vzájemné obohacení a výměna zkušeností :) Budeme se aktivně pohybovat, proto je vhodné pohodlné oblečení.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyvlastní aktivity, pohodlné oblečení, pití
Lektor
Eva Bašková (Baškynka) , ORION - Středisko volného času Němčice nad Hanou, příspěvková organizace Zobrazit popis
Pracuji jako ředitelka v SVČ ORION Němčice nad Hanou, vystudovala jsem Střední pedagogickou školu, následně učitelství 1. stupně ZŠ, pak učitelství odborných předmětů na SŠ (pedagogiky, psychologie, sociální práce). Po šesti letech praxe na prvním stupni ZŠ jsem dobrovolně a s otevřeným srdcem odešla do zájmového vzdělávání, kde jsem už desátým rokem. Kromě toho, že se snažím naši organizaci řídit, tak jsem hlavně pedagog, věnuju se tanečním kroužkům, výtvarným kroužkům, přípravě velkých akcí a táborům. Ve své práci přicházím do kontaktu se všemi cílovými skupinami, od předškoláků až po seniory. Nejbližší jsou mi náctiletí, protože ve stejném věku mám své dvě úžasné dcery.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED26

Ukázková hodina jógy

Praktická hodina jógy. Přijďte si vyzkoušet prožitkové cvičení se soustředěním na dech a části těla, které jsou procvičovány. Zacvičíme si společně sestavy, které harmonizují celé tělo a pomáhají nám vnímat jeho potřeby. Součástí prožitkového cvičení bude úvodní a závěrečná relaxace.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckypohodlné oblečení, karimatka nebo podložka na cvičení, lehká přikrývka
Lektor
Alena Končická , DDM Stonožka Nová Paka Zobrazit popis
Pracuji jako pedagog volného času v DDM Stonožka Nová Paka. Jsem cvičitelka jógy II. stupně. Asi 13 let vedu kurzy jógy pro dospělé a kroužky pro děti . Zabývám se různými výtvarnými technikami a pořádám výtvarné kurzy pro děti i dospělé např. drátování, plstění, enkaustika, smaltování ... Zajímám se o arteterapii a artefiletiku (intuitivní a prožitkové tvoření).

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO12

Uzlované šperky

Jednoduchými alebo aj zložitejšími uzlami (čínske, keltské) zo šnúr (podobné ako do topánok) sa dajú vyrobiť efektné náhrdelníky, spony do vlasov, brošne... Ide o výrazné farebné šperky - super doplnky k jednoduchému oblečeniu.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckynožnice
Doplatek na místěcca 30
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

FTP01

VIDA! experimenty

Pojďte se povídat do zákulisí VIDA! science centra a zjistit jak to u nás funguje a nechte se inspirovat pokusy, kterými můžete obohatit oddílovou schůzku, tábor, zkrátka jakoukoliv akci. Pokusy, které vás zaujmou si budete moci vyzkoušet sami.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Martina Holčapková , VIDA! science centrum Zobrazit popis
Čtvrtým rokem pracuji jako vidátorka/edutainer ve Vida! science centru v Brně. Snažíme se popularizovat vědu a přiblížit ji jak dětem, tak dospělým. Kromě pomoci lidem v expozici vedu příměstské tábory, uvádím programy a jezdím na promo akce. Absolvovala Angličtinu v elektrotechnice a informatice na FEKT VUT v Brně. Ve volném čase se ráda věnuji sezónním sportům - především lyžování, snowboardingu, windsurfingu a yachtingu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH01

Airsoft

Účastníci se seznámí s pravidly manipulace se zbraní, pravidly hry airsoftu a bezpecnostnimy pravidly. Dále se rozdělí na dva týmy a dle zájmu se budou odehrávat hry s nebo bez scénáře

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyVhodnou obuv, oblečení nejelpe maskáče nebo oblečení na pohyb v lese
Doplatek na místě20,-
Lektor
Daniel Stehlík (Dan) , OMAR COMPANY Zobrazit popis
Externě pracuji v Déčku v Rychnově nad Kněžnou. Vedu 3roky kroužek Nerfu, kroužek airsoftu a rok jsem vedl lukostřelbu. O víkendech se věnují airsoftu a vedení začátečníků při samotné hře. 4 roky jezdím na outdoorové, airsoftove a horolezecké tábory.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB03

Dračí doupě a budoucnost

Proč je Dračí doupět opět v kurzu? A proč jsou moderní seriály plné referencí na D&D, jakoby všichni věděli, o co jde? 30 let naší a 50 let světové historie RPG her, od počátků po současný "návrat" na scénu skrze komunitu i seriálovou pop-kulturu. Z přednášky si odnesete informace o tom, co tyto hry jsou, co je na nich super, proč by vás měly zajímat, co všechno a jak se v nich dá hrát a kde a jak se s nimi seznámit blíže.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jakub Červený (Dukolm) Zobrazit popis
Pracuji jako programátor. Od mládí jsem měl rád příběhy a když jsem potkal v mládí Dračí doupě, rolové hry se pro mě staly velkým koníčkem které mu se věnuji už něco přes 15 let, za tu dobu člověk objevil že neexistuje jen dračí doupě ale velké množství dalších her. Na Gameconu festivalu nepočítačových her jsem 7 let vedl sekci RPG. Vedle toho se aktivně podílím na organizaci víkendovky pro vedoucí a instruktory a dřív jsem jezdil na tábory i jako vedoucí.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO15

Drátování

Naučíte se základní vzory drátování a řekneme si o možnosti využití vzorů pro dekorativní účely. Naučíte se pracovní postup Vyrobíte si vlastní výrobek.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyZavařovací skleničky-menší např. po přesnídávce, asi tři kamínky kolem 3 až 7 cm velké, pokud máte doneste si štípací kleštičky a pinzetu...
Lektor
Alena Končická , DDM Stonožka Nová Paka Zobrazit popis
Pracuji jako pedagog volného času v DDM Stonožka Nová Paka. Jsem cvičitelka jógy II. stupně. Asi 13 let vedu kurzy jógy pro dospělé a kroužky pro děti . Zabývám se různými výtvarnými technikami a pořádám výtvarné kurzy pro děti i dospělé např. drátování, plstění, enkaustika, smaltování ... Zajímám se o arteterapii a artefiletiku (intuitivní a prožitkové tvoření).

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB07

Drobné hry v oddíle

Desetiminutovky, drobničky, každý jim říká jinak. Správný instruktor a vedoucí má po ruce vždy nějakou krátkou a zábavnou hru, ke které nejsou potřeba žádné pomůcky a využije ji, když např. čeká s oddílem na vlak.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckypravidla oblíbené hry bez pomůcek, kterou často hrajete v oddíle
Lektor
Martin Vašek (Matematik) , Pionýr Zobrazit popis
Jsem vedoucím brněnského pionýrského oddílu ve skupině Zeměpisná společnost "PCV", i díky škole se zkušenostmi s vedením lidí. Proto do programů zahrnuji poznatky nejenom z oddílu, které by možná bohatě stačily.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH11

Gorka Morka

Pálkovaná, pohybová hra pro dvě družstva vytvořená tak, aby se zapojili malí i velcí. Hráči jednoho družstva se snaží po úspěšném odpalu přeběhnout hřiště tam a zpět, zatímco druhé družstvo se jim v tom snaží zabránít tak, že se běžícího dotkne odpáleným míčkem. Role se neustále střídají. Účastníci se naučí pravidla, aktivně si hru vyzkouší a na závěr si zahrají "ostrý zápas".

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckySportovní oblečení a obuv na hřiště.
Lektor
Milan Bořek (Světlušák) Zobrazit popis
Více než dvacet let se ve volném čase věnuji mládeži v různých rolích. Táborový oddílový vedoucí, táborové hry, víkendovky pro vedoucí a instruktory, klub stolních a deskových her, prázdninové hry, LARP, bojovky, dětská odpoledne a tak. Na několika CVVZ jsem již s přáteli představil pálkovanou hru Gorka Morka, která vznikla na našich táborech.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED21

Jsem hlavas.

Jsem hlavas. (…) A co je vlastně moje role? Jak s ní naložit. Za co jsem vlastně zodpovědný? Co je můj úkol? Jaké otázky si kladou ostatní? a jak to vlastně dělají? Program je určen POUZE PRO HLAVNÍ VEDOUCÍ oddílů a případně jejich zástupce (nejaktivnější vedoucí). Společně se podíváme na to, co je role hlavase, jak ji může naplňovat a co je k tmu potřeba. budeme mezi sebou sdílet své zkušenosti, vzájemně se inspirovat a diskutovat o slepých uličkách i o příkladech dobré praxe. Těším se na vás.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyZkuste si doma napsat na papír 1) Svou vlastní vizi jako hlavase (ne vizi oddílu, ale tu svou osobní, kam směřujete) 2) Vizi oddílu 3) Co se vám na pozici hlavního vedoucího osvědčilo. 4) Co byly vaše fuckupy 5) Co vás v roli hlavase teší? 6) Nevyřešené otázky - třeba bude skupina znát odpověď.
Lektor
Ondřej Turek (Opičák) , oddíl Poutníci Zobrazit popis
V oddílovém prostředí jsem od svých 5 let, vedoucím s celoroční působností jsem již 10. rokem a zároveň jsem hlavním vedoucím u pražského oddílu Poutníci (www.oddilpoutnici.cz). Zkušenosti čerpám z různých prostředí, kde se pohybuji a zároveň mne zajímá i teoretický pohled. Ideální je, když se to kombinuje. Věřím ve vědu a zároveň vím, že není všemocná. Ledasco se musí odžít. ;)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO08

Kaleidocykle - kouzlo rotace obrazu

Výroba papírového kaleidocyklu a ukázka téměř nekonečného využití. Získání znalostí jak kaleidocykl vyrobit.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyTrpělivost
Lektor
Vojtěch Brabenec (Brába) Zobrazit popis
Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí. Na cvvz jedu podruhé.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH14

Krásne varianty sudoku

S klasickým sudoku sa stretol pravdepodobne už každý. Ale len málokto vie, že v skutočnosti existuje viac ako 100 variánt tohto hlavolamu. Príďte a objavte nový svet čísel v mriežke. Budete mať možnosť zoznámiť sa s novými úlohami a vyskúšať si popri tom spoluprácu v malých skupinkách (tie vytvoríme na mieste). Podmienka: každý účastník musí vedieť riešiť klasické sudoku

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckyceruzka, guma
Doplatek na místě10
Lektor
Diana Škrhová , Slovenský skauting Zobrazit popis
Sudoku riešim už 10 rokov a istý čas som sa mu venovala aj profesionálne. Postupom času som začala tvoriť aj svoje vlastné úlohy na rôzne turnaje. Je to môj koníček, ktorým si krátim voľné chvíle. Hoci toto nie je moja prvá účasť na CVVZ, k lektorovaniu som sa odhodlala až teraz.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO03

Lité svíčky

Varování - časově náročná záležitost. Ukázky na http://kamilaugustyn.rajce.idnes.cz/CVVZ_-_Lite_svicky/ Příprava formy, naplnění materiálem, zalití roztaveným voskem, čekání na vychladnutí, dokončovací práce (podle zvolené formy, techniky a materiálu 45 minut až 3 hodiny). Přitom průběžně povídání z čeho do čeho a jak odlít svíčku, na co si dát pozor, kde brát materiál, co, jak, proč,... Taky se podíváme na často uváděné rady z pohledu praxe po vyrobení několika set svíček

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místědle spotřebovaného materiálu (cca 10-90 Kč)
Lektor
Kamil Augustýn (Kamilek) Zobrazit popis
informatik, správce sítě; dříve vedoucí v různých oddílech; pro relaxaci si po večerech hraju se dřevem, voskem, hedvábím a barvami, kamínky, dráty a spoustou dalších věcí… http://www.kamilek.cz/foto/tvorba/ Práci se dřevem a něco dalšího k tomu lektoruju na CVVZ od 2005, časem jsem infiltroval i různé RVVZ ;-)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED03

Osvětové vzdělávací programy

Paralympijský školní den - vzdělávací program, seznamující žáky a studenty se sporty osob se zdravotním postižením formou besedy a následných pohybových činností pojících se k danému postižení (mobilita na vozíku, prostorová orientace, jízda na sportovním vozíku, cílové sporty) pÁPÁ hrátky - vzdělávací program, seznamující předškolní děti se zdravotním postižením formou pohádek a činností pojících se k danému postižení (jízda na vozíku, asistence osob se zrakovým postižením, znakový jazyk, kresba ústy, psychomotorické a zdravotní cvičení) V programu budete seznámeni s oběma osvětovými vzdělávacími programy a následně si vybrané činnosti vyzkoušíte.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyTužku, papír
Lektor
Veronika Chvojková (Chvojec) Zobrazit popis
Pocházím z Rychnova nad Kněžnou, ale už 6 let žiji v Olomouci. Posledním rokem studuji Fakultu tělesné kultury UP Olomouc, obor Aplikovaná tělesná výchova. Od roku 2018 pracuji pod Olomouckým krajem jako konzultant APA (aplikované pohybové aktivity), kde se snažíme podpořit děti, žáky a studenty se SVP v oblasti tělesné výchovy i v oblasti mimoškolních pohybových aktivit. Jsem autorkou vzdělávacího programu "pÁPÁ hrátky" kde je cílem seznámit předškolní děti s osobami se zdravotním postižením formou pohádek a aktivit pojící se k danému postižení. Déčko - DDM RK zde působím 11 let jako externí pracovník (kroužky, tábory, akce, víkendovky).

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD10

PIŠ A TVOŘ!

Cílem dílny je v účastníkovi otevřít kreativní myšlení, představivosti, fantazie, inspirovat ho novými nápady a naučit ho základy dramaturgie při psaní textů a scénářů pro divadelní účely. Čemu by se autor měl vyhnout a co ba naopak je moderní a měl by to svých děl zapojit. motto: Vše kolem tebe, je moře nápadů

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůcky* tužka + papír (blok) * Jakýkoliv talisman (cokoliv, co mají rádi) * Nůžky, pastelky, fixy, lepidlo... (prostě cokoliv na zvýraznění vystřižení a nalepení).
Lektor
Dominik Macháček (Mingo) Zobrazit popis
Jmenuji se Dominik Macháček a absolvoval jsem studium na JAMU v Brně. Již od malička jsem miloval divadlo a tak jsem si řekl: „Budu to dělat celý život.“ Rozhodnutí malého dvanáctiletého chlapce, rozhodlo na celý život. K lektorování jsem se dostal již na střední a poté i na vysoké škole. Mám velmi rád interaktivní vzdělávací aktivity, které vychází z potřeb účastníků. Řídím se heslem: „Činem se člověk učí rychleji, než-li slovem“. Pokud chcete vědět více navštivte: https://dominikmachacek.wixsite.com/portfolio

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED07

Práce s hodnotami pro nejmenší

Chceme děti vést k zodpovědnosti, respektu, spolupráci, lásce, přátelství či fair-play, ale kdy s tím začít? A jak? Představíme si jednoduché aktivity, které vám mohou pomoci zařadit práci s hodnotami do celoroční činnosti oddílu předškoláků, uplatnění ale najdou určitě i u dětí starších.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Klára Vlášková (Klárka) , ČTU, Junák Zobrazit popis
Vedu předškolní skauty a na tábory jezdím s táborníky. Na benjamíncích mě baví, že doslova vidím, jak mi rostou pod rukama. Ráda se nechám inspirovat dobrými nápady od dětí i od dospělých. A nedám dopustit na "cévévézetkovou" masalu :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD02

Prožitkové bubnování s prvky muzikoterapie

Bubnování se může věnovat i naprostý začátečník, který je přesvědčen, že nemá žádné hudební vlohy. Budeme hrát jednoduše a intuitivně, průběh workshopu bude záležet na složení a naladění skupiny. Kromě afrických bubnů djembe se seznámíme s dalšími drobnými perkusními nástroji. Bubnování přináší radost, uvolnění, propojuje kolektiv a "dobíjí baterky". Budeme si hrát, improvizovat a relaxovat.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Lektor
Ivana Nováková , Dům dětí a mládeže Stonožka Zobrazit popis
Jsem ředitelkou ( 20 let! :-)) ) DDM Stonožka Nová Paka. Věnuji se několika rytmickým skupinám, které jsou zaměřené na africké rytmy a na všeobecný rozvoj hudebnosti a kreativity dětí. Ve své práci používám také prvky muzikoterapie. Svoje zkušenosti jsem čerpala na workshopech s africkými, německými i českými lektory a studiem muzikoterapie u PhDr. Markéty Gerlichové, Ph.D a PaedDr. Lubomíra Holzera. Spolupracuji se Školským zařízením pro DVPP Královéhradeckého kraje jako lektorka seminářů pro pedagogy.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED06

První pomoc pro tábor, trocha teorie nás totiž nezabije

Až 50 nejčastějších zranění a průšvihů na táboře. Tak trochu graficky, tak trochu prakticky a hlavně společně. Pojďte si poslechnout, ale klidně i poradit ostatním. A úplně na rovinu? Pojďte se připravit na večerní závod ;)

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Michal Hnaťuk (W68) , Emergency Extreme Zobrazit popis
Pár z vás už se se mnou setkalo v loňském roce. Jsem všeobecná sestra, co se rozhodla odjet do zahraničí načerpat co nejvíc zkušeností. Pohyboval jsem se na urgentu velkých amerických měst i na odlehlých vesničkách Ukrajiny. Urgent a před nemocniční pomoc mě baví, hodně. Poslední dva roky se věnuji vedle práce i vedení a lektorování v Emergency Extreme. Zaměřuji se hlavně na základní kurzy - KPR & AED a Masivní krvácení. Ale někdy lektoruji i komplikovanější lekce pro více odborné publikum - Shooting Range FIRST RESPONDER nebo S&R Medic. Jsem velietelem jednotky SAR Terezín a aktivním psovodem.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH12

Psychomotorické hry, aneb jak využít psychomotorické hry v praxi

Zahrajeme si společně vzorek psychomotorických her, ale také si popovídáme, proč používat psychomotorické hry, k čemu tyto hry slouží a jak je můžeme dál využívat pro rozvoj osobnosti dítěte.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyOblečení do tělocvičny
Lektor
David Lorenz (ELF) , Pionýr Zobrazit popis
Jsem dlouholetý účastník CVVZtek. Mám dlouholetou praxi v oddíle jako jeden z vedoucích, nyní pracuji jako učitel a vychovatel na ZŠ. V předloňském roce jsem absolvoval kurz psychomotorických her. Své zkušenosti využívám především v praxi při práci s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH08

Sebeobrana na ulici - naposled

Program určený začátečníkům. Práce s podvědomím při napadení, uvědomění si základních principů, pochopení bolesti jako přínosu, nauka reakcí jak se orientovat nebo zachovat při možném napadení a jak tomu předcházet. Bude to bolet, nebude to sranda, ale i tak se nasmějeme. Program je fyzicky i psychicky náročnější.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
PomůckyPropiska, mobil, klíče,šátek, triko na roztrhání, maskáčovou nebo jinou bundu
Lektor
Martin Jung (Maťo) , N.A.L. Zobrazit popis
Lektoruji již od roku 2004 a jsem nesmírně rád, že je o mé programy stále zájem. Věnuji se spiritualitě, indiány, bojovým uměním Ninjutsu a jiným věcem již nějaký čas.Není potřeba o sobě psát, chceš-li vyhledej si mne :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED14

Umění naslouchat

Umíme naslouchat druhým? Umíme naslouchat sobě? Teorie je jen začátek, praxe nám prozradí, co vnímáme mezi řádky. Co je podstatné. Zkušenost je nenahraditelná. Přijďte si vzájemně naslouchat.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckynotes, tužku, chuť komunikovat a navazovat spojení s druhými lidmi
Lektor
Iva Kufr (Berča) Zobrazit popis
Ing. Iva Kufr - do roku 1999se věnuji studiu a praktikování Taiji. Opakovaně jsem navštívila Akademii Wudang Kungfu Taiji Quan ve městě Wudangshan. Jsem spoluzakladatelkou Akademie Wudang Kungfu Taiji Quan v Hradci Králové. Svoje znalosti a umění využívám v profesi životního kouče. Moje životní motto je : " Radost v životě - život v radosti." Více naleznete na stránkách ivakufr.cz a wudanghk.cz

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

FTP02

VIDA! experimenty

Pojďte se povídat do zákulisí VIDA! science centra a zjistit jak to u nás funguje a nechte se inspirovat pokusy, kterými můžete obohatit oddílovou schůzku, tábor, zkrátka jakoukoliv akci. Pokusy, které vás zaujmou si budete moci vyzkoušet sami. Jedná se o zopakování programu ze soboty.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Martina Holčapková , VIDA! science centrum Zobrazit popis
Čtvrtým rokem pracuji jako vidátorka/edutainer ve Vida! science centru v Brně. Snažíme se popularizovat vědu a přiblížit ji jak dětem, tak dospělým. Kromě pomoci lidem v expozici vedu příměstské tábory, uvádím programy a jezdím na promo akce. Absolvovala Angličtinu v elektrotechnice a informatice na FEKT VUT v Brně. Ve volném čase se ráda věnuji sezónním sportům - především lyžování, snowboardingu, windsurfingu a yachtingu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN03

Zpětná vazba vs. Kritika

Zpětná vazba je velmi podceňované téma a velmi často se plete s pojmem kritika. Na tomto workshopu však pochopíte, že k sobě mají sice blízko, ale stejné rozhodně nejsou :). Už jen proto, že každý z těchto pojmů má velmi odlišné následky. Podíváme se na zoubek jak zpětné vazbě, tak kritice, a to i prakticky. Řekneme si, kde se dají reálně využít a pojmenujeme si jejich rozdíly. Ukážeme si léty ověřený vzor zpětné vazby a tak trošku vyjdeme mimo komfortní zónu. Rozhodně se máte na co těšit! Jediné, co potřebujete, je zájem se něčemu novému naučit (i když to tak nevypadá). Zbytek ponechte na mně :).

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyZájem se něco naučit.
Lektor
Jakub Jonáš (kubula.jojo) , Development4Project s. r. o. Zobrazit popis
Jmenuji se Jakub Jonáš podnikám v oboru projektového managementu a marketingu. Mám za sebou zkušenost provozního v restauraci a marketingového manažéra. Jsem také skaut ( bohužel už ne aktivní, kvůli časovým důvodům, ale vracím se k tomu. Jezdím ovšem na tábory jako vedoucí, hlavní vedoucí a na školy v přírodě také jako vedoucí. Jsme autor knihy o Táborech, která má jít do tisku v Září 2019. Práce s dětmi mě baví protože mě naplňuje a je to pro mě i odpočinek. Aktuálně i přednáším pro mladé ( Například Pražský Barcamp) a také na školách. Do budoucna mám větší projekt týkající se školství a práce s mládeží na kterém pracuji už pár let. Na CVVZ jedu počtvrté, a těším se na každý další ročník! A rád bych se tam podělil o své zkušenosti s tím co mě funguji zejména v práci s neposlušnými až konfliktními dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO04

Dřevěné šperky

Trocha povídání o dřevu a možnostech opracování, následovaná vyzkoušením v praxi. Techniky práce jsou uzpůsobeny tak, aby se bezpečně dalo tvořit i s menšími dětmi. Ukázky na http://kamilaugustyn.rajce.idnes.cz/CVVZ_-_Drevene_sperky/ Nápady, fantazii a trpělivost určitě s sebou.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místěpodle spotřebovaného materiálu (5 - 20 Kč)
Lektor
Kamil Augustýn (Kamilek) Zobrazit popis
informatik, správce sítě; dříve vedoucí v různých oddílech; pro relaxaci si po večerech hraju se dřevem, voskem, hedvábím a barvami, kamínky, dráty a spoustou dalších věcí… http://www.kamilek.cz/foto/tvorba/ Práci se dřevem a něco dalšího k tomu lektoruju na CVVZ od 2005, časem jsem infiltroval i různé RVVZ ;-)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB02

Etapovka od A do Z

Co vše obnáší tvorba a realizace etapové hry? V průběhu semináře si projdeme tvorbu etapovky od výběru téma až po organizaci vedoucích na táboře. Nebudeme se však zabývat vymýšlením her samotných, nýbrž etapovkou jako celkem. Aneb ukážeme si, jak vytvořit etapovou hru tak, aby krásně vypadala jak na papíře, tak posléze v reálu na táboře. Seminář je především pro vedoucovské nováčky, ale i zkušenější vedoucí se mohou leccos přiučit.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckytužku a blok na případné poznámky
Lektor
Karel Bouda , ČTU Zobrazit popis
Od dětství jsem členem tábornického oddílu Cassiopeia. Poslední 4 roky působím jako programový vedoucí - starám se o tvorbu, ale i realizaci táborové etapové hry. Tento rok píši svoji 5. etapovku.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH05

Léčebný qigong Yijinjing

Jednotlivé prvky léčebného cvičení yijinjing mohou být cestou ke zdraví a relaxaci pro vás, vaše blízké, děti ve vašem oddíle. Přijďte si protáhnout tělo. Máme jedinečnou příležitost opět po roce se sejít v tělocvičně a harmonizovat naši energii

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckypohodlný oděv, cvičky do tělocvičny,
Lektor
Iva Kufr (Berča) Zobrazit popis
Ing. Iva Kufr - do roku 1999se věnuji studiu a praktikování Taiji. Opakovaně jsem navštívila Akademii Wudang Kungfu Taiji Quan ve městě Wudangshan. Jsem spoluzakladatelkou Akademie Wudang Kungfu Taiji Quan v Hradci Králové. Svoje znalosti a umění využívám v profesi životního kouče. Moje životní motto je : " Radost v životě - život v radosti." Více naleznete na stránkách ivakufr.cz a wudanghk.cz

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO02

Modelování z balónků! :)

Pohodový workshop nadšeného samouka. Pojď si zkusit vymodelovat kytičku, berušku či želvičku z balónku. Jako bonus si i zaposiluješ s pumpičkou. ;)

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPokud máte vlastní pumpičku na nafukování modelovacích balónků (není nutné), případně vlastní balónky (budou i na místě).
Doplatek na místě2,-/balónek
Lektor
Anna Jenčíková (Ani) , DDM Týniště nad Orlicí Zobrazit popis
Jsem sportovní a tvořivý nadšenec. Aktuálně pracuji v MŠ v Olomouci a na CVVZ jedu již po sedmé. :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED01

Nekřič, neslyším

Stručný úvod do světa osob nedoslýchavých, ohluchlých, neslyšících a osob s tinitem.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Monika Koubová (Aki) , CDS Tamtam o.p.s Zobrazit popis
profesí speciální pedagog, duší tvořivec :), lektorka na CVVZ Hradec Králové a Šumperk, účastnice CVVZ v Třešti a v Hlinsku

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO09

Papírové modely - pokemoni

Ukázka výroby papírových modelů pokemonů. U dětí to mělo obrovský úspěch - nechtěly dělat nic jiného.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyTrpělivost
Lektor
Vojtěch Brabenec (Brába) Zobrazit popis
Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí. Na cvvz jedu podruhé.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED17

Práce s pravidly při práci s dětmi

Pravidla jsou velmi podceňované téma a velmi často se plete jejich skutečný účel. Na tomto semináři však pochopíte, že pravidla, opravdu nemají sloužit pouze k omezování (ne)jen dětí. Podíváme se pravidlům na zoubek, a to i prakticky. Řekneme si, kde se dají reálně využít a pojmenujeme si práci s nimi. Rozhodně se máte na co těšit! Jediné, co potřebujete, je zájem se něčemu novému naučit (i když to tak nevypadá). Zbytek ponechte na mně :).

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jakub Jonáš (kubula.jojo) , Development4Project s. r. o. Zobrazit popis
Jmenuji se Jakub Jonáš podnikám v oboru projektového managementu a marketingu. Mám za sebou zkušenost provozního v restauraci a marketingového manažéra. Jsem také skaut ( bohužel už ne aktivní, kvůli časovým důvodům, ale vracím se k tomu. Jezdím ovšem na tábory jako vedoucí, hlavní vedoucí a na školy v přírodě také jako vedoucí. Jsme autor knihy o Táborech, která má jít do tisku v Září 2019. Práce s dětmi mě baví protože mě naplňuje a je to pro mě i odpočinek. Aktuálně i přednáším pro mladé ( Například Pražský Barcamp) a také na školách. Do budoucna mám větší projekt týkající se školství a práce s mládeží na kterém pracuji už pár let. Na CVVZ jedu počtvrté, a těším se na každý další ročník! A rád bych se tam podělil o své zkušenosti s tím co mě funguji zejména v práci s neposlušnými až konfliktními dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED24

Psychické aspekty vedoucího organizace.

Co zažívá a prožívá vedoucí organizace mezi "svými" ovečkami na akcích a na jednáních? Jak řeší dvojí roli "jsem kámoš" a "jsem vůdce"? Co na to starší kolegové, když vy jste tady šéf?

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyVlastní situaci a nebo zkušenost kterou jsme každý zažili...a nebyla nám úplně příjemná.
Lektor
Vlastimil Jura (Kočičák) , Český svaz chovatelů Zobrazit popis
Jsem metodik a pedagog volného času působící již více jak 10 let na různých vedoucích pozicích ve své mateřské organizaci. Dále jako lektor při dalším vzdělávání převážně mládeže a pedagogů v rámci ČSCH, Projektu Odyssea, NIDV. Dále na ZŠ, SŠ, VŠ a dalších organizacích a spolcích.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH13

Psychomotorické hry, aneb jak využít psychomotorické hry v praxi - 2 - rozšíření

Pozor! Tento program je určený pro ty, co již jednou se mnou zažili psychomotorické hry 1! Zde se účastníci dozví další nové spektrum her, které si vlastnoručně vyzkouší. V opačném případě využijte prosím Psychomotorické hry, aneb jak využít psychomotorické hry v praxi 1.

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyOblečení do tělocvičny, dobrou náladu
Lektor
David Lorenz (ELF) , Pionýr Zobrazit popis
Jsem dlouholetý účastník CVVZtek. Mám dlouholetou praxi v oddíle jako jeden z vedoucích, nyní pracuji jako učitel a vychovatel na ZŠ. V předloňském roce jsem absolvoval kurz psychomotorických her. Své zkušenosti využívám především v praxi při práci s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD08

Rozvoj hudebního talentu u dětí

Jedná se o hudebně - pedagogickou inspiraci s praktickými ukázkami. Především jde o rozvoj hudebně - rytmického cítění a hudebně - pohybového projevu u dětí od jednoho roku. Účastníci programu si vyzkouší intonační, deklamační i dechová cvičení s prvky muzikoterapie.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Gabriela Malá (Gabča) , Dům dětí a mládeže Zobrazit popis
Jsem lektorkou hudebních kroužků pro děti a dospělé již 15.let. Vyučuji hru na klavír, sólový zpěv a hudební kroužky pro děti a Především se věnuji dětem předškolního věku, s kterými rozvíjím jejich hudební schopnosti a dovednosti, rytmické cítění a pozitivní vztah k hudbě. Sudovala jsem hudební výchovu, komunikaci a pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové. Účastnila jsem se CVVZ v Hradci Králové.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB01

Tábornická praxe s příručkou Skautská praxe 2.0

Před prázdninami 2019 vyšla příručka Skautská praxe 2.0, která obsahuje řadu nových prvků, se kterými se naučíme zacházet, a to jak s praktickými tábornickými náměty, tak s navazujícími aktivitami v příručce i na internetu.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckytužku, papír a pokud vlastníš, tak i příručku Skautská praxe 2.0
Lektor
Jiří Červinka (Brko) Zobrazit popis
Jsem členem Ligy lesní moudrosti a také jsem zakládající vedoucí oddílu experimentální archeologie Mamuti, který bude zanedlouho mít za sebou 40 let činnosti. Jsem autor několika publikací s náměty pro oddíly: Výpravy do pravěku (spoluautor), Výpravy do přírody, Hurá na tábor. Jsem dlouholetým editorem webových stránek a publikací o outdorovém vybavení. V současnosti publikuji na webu Ostrovnapadu.cz náměty pro dětské tábornické a zálesácké oddíly.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

MAN01

TISKOVÁ ZPRÁVA PRO MÉDIA

vyznat se nejen ve svých potřebách, ale také v tom, co je pro média potřebné, na co nám "půjdou". Základem kontaktu je nejen osobní, písemný, ale hlavně prvotní, a to bývá tisková práva (ne článek nebo nějaké dlouhé čtení)

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckyvlastní tiskové zprávy a podklady pro média
Lektor
Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c. (- Bílý Riki (8) -) , PRESS, Asociace NNO JČK. GNF, HBL, Junák Zobrazit popis
Novinář, technický redaktor, šéfredaktor, typograf, grafik, fotoreportér, autor několika publikací o tvorbě malých časopisů, lektor na PR, práce s médii a reklamu Dlouholetý skautský činovník, propagátor přátelství rozrůzněných a Březových lístků, jeden z blízkých přátel Jana Šimáněho Galéna. Za mediální výchovu dětí a mládeže získal čestný doktorát.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO13

Ubrouskové magnetky

Servítková alebo ubrousková technika spolu s krakelovaním (praskaním farieb) a akrylkami na korkovom povrchu - nalepením magnetu vzniknú handmade magnetky na chladničku.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckynožnice, štetec, fén na vlasy
Doplatek na místě40
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH09

Vrhání Nožem - Boshurikeny - Shurikeny

Pochopíte jak zacházet s vrhací zbraní, základní techniky, vzdálenost a práce s tělem. Vrhání nožem - pokud máte doneste si své. Shuriken ( hvězdice ninjů) - BO shuriken ( vrhací hroty - jehlice). Jak si na tábor vyrobit skoronezničitelné a levné vrhací nože.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckySvé vrhací nože pokud mají
Doplatek na místě80kč
Lektor
Martin Jung (Maťo) , N.A.L. Zobrazit popis
Lektoruji již od roku 2004 a jsem nesmírně rád, že je o mé programy stále zájem. Věnuji se spiritualitě, indiány, bojovým uměním Ninjutsu a jiným věcem již nějaký čas.Není potřeba o sobě psát, chceš-li vyhledej si mne :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED15

Výchova v mediální společnosti

Dnešní doba je mimořádná mimo jiné tím, že prakticky veškerý “veřejný prostor” a současně i velkou část prostoru soukromého doslova okupovala mediálně zprostředkovaná “realita”. Ta zásadním způsobem utváří vnímání i prožívání světa – a děti jsou na to zvlášť citlivé. V programu jsou ukázány principy, které je třeba sledovat, aby skautské výchovné působení mohlo tomuto tlaku účinně vzdorovat.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyProbuzenou mysl
Lektor
Jiří Zajíc (Edy) , Junák Zobrazit popis
Předseda odboru duchovní výchovy Junáka a člen metodické skupiny pro nový skautský program, instruktor vzdělávacího skautského střediska Gemini. Skautem jsem od svých 17 let, 20 let (1970-1990) jsem působil v TOM 5077, který se stal základem dnes největšího skautského střediska v ČR - Blaníku. Vystudoval jsem MFF UK, 15 let pracoval jako matematik - analytik v oblasti využívání počítačů na podporu výuky. Současně jsem působil v ilegálních strukturách katolické církve. Po listopadu 89 jsem 12 let pracoval jako redaktor Redakce náboženského života v Českém rozhlasu, kterou jsem tam založil, 4 roky byl ředitelem kanceláře ČRDM, 3 roky pracoval jako analytik úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, od roku 2008 vedoucí oddělení PR a zástupce ředitele v NIDM a nyní metodik pro vzdělávání v NIDV. Toto je moje 8. CVVZ. Pokaždé jsem tam lektoroval dva programy, které se týkají oblastí, kterým rozumím: rozvoj duchovního života a výchova při působení médií. Předloni pak i debatu k vlastenectví.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO05

Dřevěné šperky pro pokročilé

Méně kecání a více času na práci ;-) Díky tomu bude možné se pustit i do složitějších technik než na základní verzi programu.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místěpodle spotřebovaného materiálu (5 - 20 Kč)
Lektor
Kamil Augustýn (Kamilek) Zobrazit popis
informatik, správce sítě; dříve vedoucí v různých oddílech; pro relaxaci si po večerech hraju se dřevem, voskem, hedvábím a barvami, kamínky, dráty a spoustou dalších věcí… http://www.kamilek.cz/foto/tvorba/ Práci se dřevem a něco dalšího k tomu lektoruju na CVVZ od 2005, časem jsem infiltroval i různé RVVZ ;-)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD07

Flamenco

Mezi chvílemi soustředění se na dechberoucích přednáškách a seminářích je třeba trochu mozek uvolnit a naopak rozhýbat ztuhlé kosti! Tady nejsou začátečnice, ani pokročilé. Tady každá tančí podle svého citu a potřeby, jen s malou inspirací ;) A pozor! Mužům vstup zakázán!

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyK tanci není třeba nic speciálního, volná sukně a pohodlné botky (podpatek není nutný) jsou jen osobní volbou.
Lektor
Markéta Havelková (Mája) , Modřanská trojka Zobrazit popis
Už 13 let jsem členem skupiny Modřanská trojka (dítě-instruktor-vedoucí) a momentálně se jí naplno věnuji současně se školou i několika dalšími zájmy.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO14

Huarache - barefoot sandále

Minulý rok jsem si zkusila vytvořit sandálky "jako na boso" a myslím, že to zvládne úplně každý (i když je mnoho lidí, kteří si netroufají), proto bych ráda svoji zkušenost předala dál.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckypevnější nůžky, tužku
Doplatek na místě200,-
Lektor
Lenka Burdová (Venci) , CVČ Hrubínka Zobrazit popis
Táborová a oddílová vedoucí, instruktorka adaptačních kurzů, zdravotník a fyzioterapeutka vše s několikaletou praxí. Podílela jsem se i na organizování RVVZtek a CVVZtky a dosst jich mám za sebou jako účastník.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED02

Když ruce mluví

Znakový jazyk, znakovaná čeština, mimika, prstová abeceda, tlumočení, přepis...…...přijďte nahlédnout do světa komunikace osob se sluchovým postižením

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Monika Koubová (Aki) , CDS Tamtam o.p.s Zobrazit popis
profesí speciální pedagog, duší tvořivec :), lektorka na CVVZ Hradec Králové a Šumperk, účastnice CVVZ v Třešti a v Hlinsku

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO10

Košíky z papírového proutí

Výroba košíku z papírových trubiček a pevným spodkem.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyTrpělivost
Lektor
Vojtěch Brabenec (Brába) Zobrazit popis
Hlavní zájem mám Origami a papírové modely a bokem cokoli jiného s papírem. Jsem takový papíromaniak s cca 20-ti letou praxí. Na cvvz jedu podruhé.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED26

Lektorské dovednosti

Také jste se setkali s lektorem, který přednášel zajímavé téma, ale totálně ho zabil? Lektorujete a cítíte, že byste chtěli být lepší? Pojďte se pobavit o tom, čeho se vyvarovat, jak svůj program udělat zajímavější a pro účastníky poutavější ;-).

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyTužku a papír
Lektor
Jitka Koutová (Kamzík) Zobrazit popis
Lektoruji již několik let, profesně se zabývám poradenstvím pro osoby se zdravotním postižením, se specializaci na neslyšící a zároveň jsem tlumočnicí do znakového jazyka. Ve volném čase se věnuji fotografování (již více než 20 let), nejprve analogovou, dnes digitální fotografií.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH02

První pomoc Náchod Race

Celý den byla šance si osvěžit svoje vědomosti. Teď přišel čas si je vyzkoušet v praxi. Závod na neznámý poček kilometrů a neznámým počtem překvapení. A pozor, jako v životě, chyby se rozhodně neodpouští ;)

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůextrémní – program je velmi fyzicky náročný
Pomůckysvoje lékárničky, vždy se ošetřuje max 3 figuranti
Lektor
Michal Hnaťuk (W68) , Emergency Extreme Zobrazit popis
Pár z vás už se se mnou setkalo v loňském roce. Jsem všeobecná sestra, co se rozhodla odjet do zahraničí načerpat co nejvíc zkušeností. Pohyboval jsem se na urgentu velkých amerických měst i na odlehlých vesničkách Ukrajiny. Urgent a před nemocniční pomoc mě baví, hodně. Poslední dva roky se věnuji vedle práce i vedení a lektorování v Emergency Extreme. Zaměřuji se hlavně na základní kurzy - KPR & AED a Masivní krvácení. Ale někdy lektoruji i komplikovanější lekce pro více odborné publikum - Shooting Range FIRST RESPONDER nebo S&R Medic. Jsem velietelem jednotky SAR Terezín a aktivním psovodem.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD05

Tance celého světa

Tance z oblasti country, Anglie, Řecka, Mexika a Jamajky. Jak říkal Don Armstrong učitel country tanců z USA – „Kdo umí chodit a ví která ruka je pravá nebo levá, může tancovat country“

ProvedeníPohyb
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůcky- Připravte si lehké sportovní obutí s měkkou podrážkou, volné tričko a kalhoty. Děvčatům doporučuji delší, širší sukni.
Lektor
Blanka MACHÁČKOVÁ (Bagheera) , ČTU Velké Lucko; SVČ Chomutov Zobrazit popis
zabývám se klasickými Country tanci od roku 1992 jako lektor dětského tanečního souboru a od r. 2004 také v klubu pro dospělé. Během let oba soubory rozšířili svůj taneční obzor o tance dalších skotské, irské, staroanglické, mexické, řecké, renesanční ... vše ve stylu country, podle hesla Michala Tučného "Country je to! co mě baví!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP02

Turnaj ve hře Malacca

Turnaj v rychlé karetní hře Malacca. Před turnajem budou vysvětlena pravidla.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Doplatek na místě20
Lektor
Jiří Hovorka (Brontík) , Asociace TOM Zobrazit popis
Účast na 10 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED08

TVORBA MALÉHO ČASOPISU – družinový, oddílový, střediskový, školní

PROČ BYCHOM MĚLI VYDÁVAT V DOBĚ INTERNETU NĚJAKÉ TIŠTĚNÉ MÉDIUM – MALÝ ČASOPIS? – pro koho? S jakou náplní? Koho chceme oslovit? A jak? – formát, obsah, forma, typografie, výroba, archiv….

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckyvlastní noviny a časopisy
Lektor
Jiří Riki Řeháček, Dr.h.c. (- Bílý Riki (8) -) , PRESS, Asociace NNO JČK. GNF, HBL, Junák Zobrazit popis
Novinář, technický redaktor, šéfredaktor, typograf, grafik, fotoreportér, autor několika publikací o tvorbě malých časopisů, lektor na PR, práce s médii a reklamu Dlouholetý skautský činovník, propagátor přátelství rozrůzněných a Březových lístků, jeden z blízkých přátel Jana Šimáněho Galéna. Za mediální výchovu dětí a mládeže získal čestný doktorát.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD09

Základy improvizace

Nebát se mluvit, nebát se jednat na veřejnosti. Velké množství cvičeních a her probíhá ve skupinách. Nemusíte se tedy bát, že na to budete sami. Každý účastník dílny poznává nejen techniky improvizace, ale dokonce i sám sebe. Každý v sobě má hrdinu, a proto se budeme učit vyprávět i fantastické příběhy a spojovat různorodé věci. Utišíme našeho našeptávače a rozjedeme kreativní myšlení. Kooperace ve skupině, rozvíjení kreativity, práce s chybou, skupinové kooperace, komunikace, schopnost prosadit svůj názor a pohotovější reakce. Cílem dílny je poznat líp sám sebe skrze improvizační techniky. Improvizovat znamená naplno vnímat okamžik, který právě prožíváme.Proto se snažím pracovat s pozorností a koncentrací teď a tady. Improvizace není o tom být nejlepší a mít ten nejoriginálnější a nejvtipnější nápad. Každý nápad může být dokonalý. Jde jen o to, umět ho přijmout, podat a uchopit. Pokud tě dílna zajímá, nebojte sepřihlásit. Seber své sebevědomí a prostě přijď.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůcky* Vhodné oblečení * pití či sváča * dobrou náladu a chtít se učit a bořit své bariéry.
Lektor
Dominik Macháček (Mingo) Zobrazit popis
Jmenuji se Dominik Macháček a absolvoval jsem studium na JAMU v Brně. Již od malička jsem miloval divadlo a tak jsem si řekl: „Budu to dělat celý život.“ Rozhodnutí malého dvanáctiletého chlapce, rozhodlo na celý život. K lektorování jsem se dostal již na střední a poté i na vysoké škole. Mám velmi rád interaktivní vzdělávací aktivity, které vychází z potřeb účastníků. Řídím se heslem: „Činem se člověk učí rychleji, než-li slovem“. Pokud chcete vědět více navštivte: https://dominikmachacek.wixsite.com/portfolio

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED29

Zážitková pedagogika a neformálne vzdelávanie - ako na 2 v 1

Na tohtoročnej mládežníckej výmene sme pripravili dvojdňový intenzívny program, v ktorom sme spojili niečo zo zážitkovej pedagogiky a niečo z neformálneho vzdelávania, aby sme účastníkom priblížili potrebnú tému. Príďte sa inšpirovať nápadmi, ako hlavne u teenagerov a mládežníkov pracovať s princípmi oboch prístupov, aby vzniklo niečo zaujímavé. Konkrétne sme prostredníctvom zážitkovej pedagogiky riešili tému kľúčových kompetencií.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckynápady :-), pero a papier
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED22

Důvěrovky ano či ne?

Řekneme si něco o tom k čemu slouží důvěrové aktivity a kdy je vhodné je použít a kdy naopak nikoliv. Sdílení zkušeností mezi účastníky, kteří již mají zkušenosti a diskuze k otázkám od těch co zkušenosti teprve sbírají...

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPokud máte, tak vlastní poznatky z důvěrových aktivit, fotografie, případně samotné důvěrovky jako inspiraci pro ostatní...
Lektor
Vlastimil Jura (Kočičák) , Český svaz chovatelů Zobrazit popis
Jsem metodik a pedagog volného času působící již více jak 10 let na různých vedoucích pozicích ve své mateřské organizaci. Dále jako lektor při dalším vzdělávání převážně mládeže a pedagogů v rámci ČSCH, Projektu Odyssea, NIDV. Dále na ZŠ, SŠ, VŠ a dalších organizacích a spolcích.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB04

My k vám, vy k nám? Výměna kluboven!

V první části programu si představíme naše klubovny, které bychom si mohli navzájem na víkendové akce zapůjčit. Ve druhé části programu se pobavíme, kam jezdíme tábořit do přírody a vytvoříme společně mapu osvědčených tábořišť v přírodě. Prosíme, aby na program přišli jen ti, kteří jsou ochotni nabídnout svou klubovnu k výměně. My nabízíme naši krásnou indiánskou klubovnu v centru Prahy.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
PomůckyTužku, základní informace o své klubovně a tipy na osvědčená tábořiště v přírodě.
Lektor
Lukáš Janásek (Pomeranč) , Kondor Zobrazit popis
Jsem již mnoho let vedoucí v dětském turistickém oddíle a pravidelně jezdím na cvvztky.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

HTD06

Skotské tance

Klasické Skotské tance se obvykle dělí na ceilidh i country, kde základem je pár a tancuje se v různých formacích. Třetí druh - highland dances, tance horalů ze skotské Vysočiny, je stručně řečeno skotský step jednotlivců. Na semináři se budeme zabývat jednoduchými ceilidh a country tanci v řadách i kruhu. Pokud nemáte tanečního partnera, nevadí, mezi účastníky semináře jej jistě najdete.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyPřipravte si lehké sportovní obutí s měkkou podrážkou, volné tričko a kalhoty. Ženy mohou mít delší, širší sukni.
Lektor
Blanka MACHÁČKOVÁ (Bagheera) , ČTU Velké Lucko; SVČ Chomutov Zobrazit popis
zabývám se klasickými Country tanci od roku 1992 jako lektor dětského tanečního souboru a od r. 2004 také v klubu pro dospělé. Během let oba soubory rozšířili svůj taneční obzor o tance dalších skotské, irské, staroanglické, mexické, řecké, renesanční ... vše ve stylu country, podle hesla Michala Tučného "Country je to! co mě baví!

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED28

Sociální dávky pro mladé (a možná i starší a pokročilé) :)

Přijďte se dozvědět něco o porodném, přídavcích, "mateřské", anebo třeba o důchodech. Podle složení posluchačů se vrhneme na téma sociálních dávek, které Vás nejvíce zajímají.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Pomůckyje vhodné mít tužku, papír, kalkulačku (stačí na mobilu)
Lektor
Radka Pešlová (Lobi) , www.socialniradce.cz Zobrazit popis
Profesně se věnuji sociální oblasti (od roku 1999). Jsem právník (se specializací na sociální právo). Učím na Karlově Univerzitě, vzdělávám sociální pracovníky a pracuji pro firmy v sociální oblasti (pečující, poskytující péči, opatrovnictví apod.). Na CVVZ a RVVZ až na pár výjimek jezdím od roku 1998.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED20

Vedoucí nebo rodič

Když se oddílák rozhodne vzít na tábor svoje dítě, jeho přístup k němu ovlivní všechny a všechno - vedoucí, děti, program, atmosféru ….. A jaké to je být dítětem vedoucího či dokonce hlavase? Kdo to zažil, ví o tom své. Pojďme své zkušenosti říct těm, kterým můžou pomoct nebo naopak, přijďte si poslechnout, co vás čeká.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Šárka Koubová (Hroch) , Kondor Zobrazit popis
Jsem vedoucí z dětské organizace KONDOR s třicetiletou zkušeností s vedením oddílu, řízení táborů, organizací zážitkových akcí a vzdělávání vedoucích i instruktorů na naší skupině. Mimo jiné působím jako lektorka ekoprogramů v mateřských školách a trenérka sportovního šermu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED30

Výchova nebo jen výplň volného času?

Beseda přinese zamyšlení nad tím, jak vlastně působíme na děti. Ať už chceme nebo ne, tak jsme pro děti vzorem a máme vliv na jejich výchovu. Jak moc si to uvědomujeme? Přemýšlíme o tom? A co je třeba v dnešní době u dětí rozvíjet?

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Burda (Tatanka) , Rada dětí a mládeže kraje Vysočina Zobrazit popis
Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH07

Hledání náchodského pokladu - Noční šifrovačka

Vyzkoušejte si atmosféru šifrovací hry v nočním městě za chladné podzimní noci. Postavte si vlastní tým ze 2-4 lidí, dejte mu co nejvíc bizarní název a zkuste najít skrytý poklad na neznámém místě. Nebo přijďte sami a přidejte se do některého z týmů, které vzniknou na místě před startem hry.

ProvedeníExkurze
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
PomůckyČelovka či jiný zdroj světla, psací potřeby a papír/blok, telefon (ideálně smartphone - bude stačit jeden do týmu), vhodné oblečení do listopadové noci.
Doplatek na místě20
Lektor
Martin Hlinka (hlína) Zobrazit popis
Povoláním jsem controller/analytik, ale mým velkým koníčkem a vášní jsou již více než 7 let šifrovací hry. Krom toho, že se jich s vlastním týmem aktivně účastním a vyhledávam je, jsem i aktivním organizátorem. Mezi mé stále se rozšiřující portfolio patří terénní hry, hra na vodě, na lyžích i internetové hry různého rozsahu a náročnosti. Po mé loňské první účasti na CVVZ jako řadového účastníka jsem si hned řekl, že se pokusím obohatit už tak zajímavý program napřesrok o téma, které zde chybělo.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

SPH04

Interakce rolí v LARPu

Tento workshop bude věnován tvorbě rolí v LARPu a interakce mezi nimi.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Zuzana Vaňková (Suzane) Zobrazit popis
V rámci volnočasové pedagogiky se věnuji již 8 let LARPu, druhým rokem Airsoftu a v minulosti mám i kratší zkušenost jako rádce ve Skautu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO11

Lapače snů a spiritualita

Jak se připravit na jeho výrobu, z čeho se vyrábí aby fungoval, rituál při výrobě i hledání dřeva, opravdový význam lapače - ne jako talisman, jeho nabití před používáním, samotná společná výroba, prožitek ze společného kruhu.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyNůžky, jehly, bavlnky,
Lektor
Martin Jung (Maťo) , N.A.L. Zobrazit popis
Lektoruji již od roku 2004 a jsem nesmírně rád, že je o mé programy stále zájem. Věnuji se spiritualitě, indiány, bojovým uměním Ninjutsu a jiným věcem již nějaký čas.Není potřeba o sobě psát, chceš-li vyhledej si mne :)

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP02

Noční Bang!

Turnaj v karetní hře Bang! na CVVZ. Pohodové hry a dobré ceny.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPokud jste se nestihli přihlásit, (program je zaplněn), zkuste přijít s karetní hrou Bang! a velmi pravděpodobně se budete moci programu zúčastnit.
Doplatek na místě20
Lektor
Jiří Hovorka (Brontík) , Asociace TOM Zobrazit popis
Účast na 10 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

CVVZ01

QUO VADIS CVVZ

Zamyšlení nad letošní CVVZkou a nad její budoucností.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Jan Burda (Tatanka) , Rada dětí a mládeže kraje Vysočina Zobrazit popis
Jsem dlouholetý oddílový vedoucí, představitel několik neziskovek, náčelník CVVZ v Třebíči...

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TAB06

Kooperativní hra

Rádi byste děti na družinových schůzkách vedli více ke vzájemné spolupráci? Kooperativní hra je skvělým prostředkem k rozvoji dobrých vztahů ve skupině a učení sociálním dovednostem. Na workshopu si společně charakterizujeme kooperativní hru a vyzkušíme si různé kooperativní aktivity. Vítaní jsou i ti, kdo se ve své praci na kooperaci zaměřují, bude prostor i pro sdílení zkušeností.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Lektor
Pavla Kafková , Klub Pathfinder, z.s. Zobrazit popis
Jmenuji se Pavla Kafková. Jsem studentkou pedagogiky a psychologie v Praze na Karlově Univerzitě. Od roku 2011 pracuji jako dobrovolnice v organizaci Klub Pathfinder. V této organizaci vedu družinové schůzky, jezdím na víkendové výpravy a také pravidelně připravuji program našich táborů. Absolvovala jsem stáž ve Skautském institutu. Zajímám se o alternativní pedagogické směry a snažím se přinést do naší organizace nové způsoby práce s dětmi.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

TVO16

Makramé náramky

Jednoduché makramé uzly využijeme na výrobu náramkov s korálkami. Vyskúšame si dva základné uzly na tzv. shambala náramky.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůvelká – účastníci budou celou dobu aktivně fyzicky zapojeni
Pomůckynožnice
Doplatek na místě40
Lektor
Mária Horníková (Majka) , Tvorítko Zobrazit popis
V oblasti práce s deťmi a mládežou sa ako dobrovoľníčka pohybujem už od roku 2004: tábory, víkendovky a iné akcie pre deti a teenagerov s kardiologickými ochoreniami najprv v OZ Klub Detskej Nádeje, teraz viac medzinárodné aktivity zatiaľ v neformálnej skupine. Moju záľubu v tvorivých výtvarných činnostiach sa snažím previesť do svojej práce, mám živnosť na tvorivé výtvarné kurzy. Rok a pol som robila externú školiteľku pre Iuventu - Slovenský inštitút mládeže v národnom projekte Komprax - Kompetencie pre prax - o neformálnom vzdelávaní v práci s mládežou. Pri práci s deťmi a mládežou ma baví venovať sa neformálnemu vzdelávaniu a prepojeniu so zážitkovou pedagogikou a medzinárodným projektom. Mám za sebou veľa medzinárodných školení a niekoľko mládežníckych výmen.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED11

Tábory pro rodiče s dětmi

Jak uchopit tábor pro rodiče s dětmi? Jaké aktivity volit, aby si je užili i rodiče i děti. Na co je třeba myslet a na co nezapomenout? V jaké míře zapojovat rodiče a v jaké jim dopřát pasivní dovolenou. To všechno si společně můžeme vydefinovat na setkání na toto téma.

ProvedeníSeminář
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckypsací potřeby, vlastní vyzkoušenou a osvědčenou aktivitu pro tuto cílovou skupinu.
Lektor
Eva Bašková (Baškynka) , ORION - Středisko volného času Němčice nad Hanou, příspěvková organizace Zobrazit popis
Pracuji jako ředitelka v SVČ ORION Němčice nad Hanou, vystudovala jsem Střední pedagogickou školu, následně učitelství 1. stupně ZŠ, pak učitelství odborných předmětů na SŠ (pedagogiky, psychologie, sociální práce). Po šesti letech praxe na prvním stupni ZŠ jsem dobrovolně a s otevřeným srdcem odešla do zájmového vzdělávání, kde jsem už desátým rokem. Kromě toho, že se snažím naši organizaci řídit, tak jsem hlavně pedagog, věnuju se tanečním kroužkům, výtvarným kroužkům, přípravě velkých akcí a táborům. Ve své práci přicházím do kontaktu se všemi cílovými skupinami, od předškoláků až po seniory. Nejbližší jsou mi náctiletí, protože ve stejném věku mám své dvě úžasné dcery.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED19

Autorita a kde ji vzít

Není nic těžšího v oddílovém životě než být první rok instruktor/vedoucí. Přijďte se podělit o své triky, jak si vybudovat autoritu u dětí i zkušenějších vedoucích.

ProvedeníDiskuze
Míra zapojení účastníkůmalá – účastníci budou spíše posluchači nebo diskutéry
Lektor
Šárka Koubová (Hroch) , Kondor Zobrazit popis
Jsem vedoucí z dětské organizace KONDOR s třicetiletou zkušeností s vedením oddílu, řízení táborů, organizací zážitkových akcí a vzdělávání vedoucích i instruktorů na naší skupině. Mimo jiné působím jako lektorka ekoprogramů v mateřských školách a trenérka sportovního šermu.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

PED13

Sebekoučovací karty CARPE DIEM

Jak pracovat se svými náladami, emocemi, podrážděním či motivací. Hry se sebekoučovacími kartami nám kladou neotřelé otázky, otevírají dosud uzavřené dveře apodporují nás ke změnám, k naplnění našich plánů.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůckytužka, notes
Lektor
Iva Kufr (Berča) Zobrazit popis
Ing. Iva Kufr - do roku 1999se věnuji studiu a praktikování Taiji. Opakovaně jsem navštívila Akademii Wudang Kungfu Taiji Quan ve městě Wudangshan. Jsem spoluzakladatelkou Akademie Wudang Kungfu Taiji Quan v Hradci Králové. Svoje znalosti a umění využívám v profesi životního kouče. Moje životní motto je : " Radost v životě - život v radosti." Více naleznete na stránkách ivakufr.cz a wudanghk.cz

Zobrazit termíny programu

0 komentářů

DOP01

Páteční Bang!

Turnaj v karetní hře Bang! na úvod CVVZ. Pohodové hry a dobré ceny.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
PomůckyPokud jste se nestihli přihlásit, (program je zaplněn), zkuste přijít s karetní hrou Bang! a velmi pravděpodobně se budete moci programu zúčastnit.
Doplatek na místě20
Lektor
Jiří Hovorka (Brontík) , Asociace TOM Zobrazit popis
Účast na 10 CVVZkách. Zabývám se deskovými hrami.

Zobrazit termíny programu

1 komentář