Ing. Veronika Stejskalová

Kašírování

Kašírování je zapomenutá technika, pomocí které si můžete vyrobit nádoby, vytvářet sochy, reliéfy, dekorace nebo třeba obal na knížku. Ukážeme vám základní i pokročilé techniky kašírování s různými druhy papíru. Vysvětlíme, který papír je na co vhodný a jaké efekty se s nimi dají dělat. Prozradíme rozdíly v použitých lepidlech, předáme tipy a triky dalších úprav výrobků po uschnutí a jejich fixaci. Na workshopu si zkusíte různé techniky kašírování. Přivezeme ukázku výrobků a ukážeme si na nich použití různých papírů i technik. Vyzkoušíte si techniku kašírování na praktickém výrobku, který si odvezete domů.

ProvedeníWorkshop
Míra zapojení účastníkůstřední – účastníci budou sami zkoušet jednotlivé aktivity a budou aktivně zapojeni
Pomůcky1. plastový trychtýř (nálevka) - tvar musí být kužel (nesmí být zaoblený) 2. miska nebo krabička na natrhaný papír (doporučená velikost 20x20x10 cm) 3. malá nízká miska na lepidlo (např. od pomazánkového másla nebo od tvarohu)
Lektor
Ing. Veronika Stejskalová (Aldebaran Glis) , Z divočiny + člen LLM
Ahoj, jsem dítě táborů a oddílu, jsem zahradní a krajinářský architekt a především milovník přírody a tvoření. Při lektorování jsem jako ryba ve vodě, velmi mě baví předávat své zkušenosti a nápady druhým. Těší mě nadšení druhých, když jim pod rukama vzniká něco pěkného a já jim mohu poradit jak na to. Lektorování se věnuji od 17 let, začínala jsem jako oddílový vedoucí, přes organizaci a lektorování různých přednášek, praktických workshopů a kurzů. Předávám znalosti a zkušenosti ve volném čase, ale je to součást i mé práce. Mám vlastní kreativní ateliér, kde pořádám workshopy pro dospělé a jezdím na akce, kde tvořím s dětmi. Při učení se snažím vždy naslouchat a program upravit tak, aby ideálně každý odcházel nadšený.

Zobrazit termíny programu

0 komentářů